Per Mertesacker o svém posledním zápase v FA Cupu

Poslední utkání, které Per Mertesacker odehrál v této soutěži, mu jistě zanechá v ústech hořkou pachuť.

Z našeho současného kapitána se na konci sezóny stane manažer akademie, navzdory jeho vyrovnávací brance v prvním poločase nezabránil vyřazení týmu v třetím kole na City Ground. Po zápase hovořil s novináři…

jak by vystihl své emoce po závěrečném hvizdu..
Je to celkem jednoduché. Manažer udělal mnoho změn, vložil důvěru do hráčů, kteří toho v poslední době moc neodehráli, a myslím, že mu tuto důvěru svými výkony nesplatili. To si myslím.

o tom, že tým nebyl dostatečně dobrý…
To je těžké. V první půli to od nás nebylo ono, nebyli jsme dostatečně přesní, hlavně v útočné třetině hřiště. V druhé půli už jste do toho dali trochu víc, ale v osobních soubojích nás přehrávali a pořád měli trochu navrch. Potom co jsme snížili na 3-2 a on špatně kopl penaltu, snažili jsme se to rozhodčímu vysvětlit, ale neposlouchal nás. Pro hráče, kteří dnes hráli, je těžké to přijmout, pravděpodobně to byla jejich poslední šance, jak manažerovi ukázat, že jsou schopní hrát více zápasů. To už teď není na pořadu dne.

o penaltě…
Ano, byl tam dvojí kontakt. Měli jsme potom rozehrávat míč my. Mohli jste to vidět naprosto jasně, proto jsme na rozhodčího křičeli. Nemá proto žádné vysvětlení, jde to za ním. Zjevně spolu mluvili a nikdo incident neviděl. David to viděl a všichni hráči také.

o šanci na další trofeje…
Ano, ale my šli za FA Cupem. Chtěli jsme jej obhájit, ale moc to tak na hřišti nevypadalo. Tohle kolo je vždy nejtěžší. Hrajete venku proti týmu z Championship a musíte se na ten zápas řádně připravit, my očividně nebyli.

/arsenal.com/

Tags: ,

Komentáře

 1. OuTu
  OuTu (karma: 69) #3

  To je jak výkřik do tmy. Kdo ten zápas viděl, tak to chápe. Per by měl mít soudnost a uznat jiné omyly co se staly. Třeba přístup celého mančaftu. A penalta? Jasná! Zprvu jsem vůbec nechápal, o čem se tam s rozhodčím hádají. Až pak jsem to pochopil, ale z opakovaček je to naprosto jasný. Nevím co na tom hřišti viděli, ale asi to spíš bylo, jak když brečí malé děti a snaží se obrátit pozornost od svého průšvihu. Regulérní penalta, správně zahraná. To, že podklouzl a dal branku dokresluje otřesný výkon. No jsem zvědav, koho pan W přivede. Vyhrožoval, že to od tohoto týdne začne.

  • Prezi (karma: 1487) #6

   Ono platit 80 K týdně kuželce neni zrovna vrcholové vedení klubu, ale takových je tu mnoho. V čem se vlastně aktuálně Wengerovi daří? Výsledky katastrofa, předvedená hra nekoukatelná, nákupy/prodeje hráčů katastrofální, držení deadwood v týmu, neumění prodlužovat smlouvy s hráči které jsou potřeba. Aha v součtu co vlastně z bývalé legendy zůstalo? Dnes už ho má po včerejšku již celý svět za bláznivého dědečka.

 2. Jojo (karma: 62) #8

  Zase mi to smrdí vyplakavaním že to rozhodca…Obe penalty boli jasné,jaky dvojitý kontakt?Samozrejme nikdy nieje rozhodca 100% ale ako naši starí treneri či na hokeji alebo futbale hovorili, mohli ste dať viac golov,šance a kvalitu ste mali.Nech mi nikto netvrdí že hráči čo hrali nemali na to vyhrať s prehladom,neskúsený tam bol jeden jediný Willock, Nelson AMN sú makači ktorí na to rozhodne majú a zbytok hráva PL…takže vyhovorky bokom chlapi, nieste malé deti tak isto ani trener netrenuje 3 mesiace aby sa takto vyhováral, oveľa väčšiu vypovednú hodnotu by bolo chlapské ano my sme to pokašlali a trener ano už na to nemám…a najlepšie zo všetkeho by bolo keby Kroenke skape a prebere to Usmanov,potom by sa diali veci – je to prehnané ja viem,ale Stan Kroenke je priamo zodpovedný za tento stav a cicia Arsenal čo to ide kvoli osobným ziskom a nie pre krásu a podporu športu.Plne mu to prajem,nič iné si podobní ľudia ako on nezaslúžia.

 3. Bangbang (karma: 920) #10

  jenom na obranu Pera, nikde v textu jsem nenašla, že by si stěžoval, že penalty neměly být. dostal na ni otázku, tak se k ní vyjádřil, že u druhé si myslí, že tam byl dvojdotek…
  osobně si myslím, že kdybychom tu druhou penaltu nevyrobili, tak bychom minimálně srovnali a vynutili si druhý zápas, ale… nejdřív musí hrát tak, aby se ty penalty neděly… a ideálně tak, aby výsledek nenaháněli v posledních 15 minutách zápasu…

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.