Přestupový dotazník

Před pár dny jsem do diskuze pod přestupovými spekulacemi hodil odkaz na přestupový dotazník. Zájem ze strany zdejších fanoušků mě ohromil a nasbíral jsem dohromady přesně 87 odpovědí. V tomhle více méně statistickém blogu se dočtete o shrnutí, které jsem provedl.

První a zároveň zásadní otázka se týkala našeho bývalého kapitána. Téma Fabregas v poslední době zaplavuje sportovní plátky, internetové diskuze a v neposlední řadě i sociální sítě. Ostatně na Twitteru byl „Cesc“ trendy několik dní po sobě. Naneštěstí jen ve spojení s našimi modrými rivaly z Londýna. Výsledek dotazníku ukázal, že celých 71% hlasujících uživatelů si přeje, aby se Francesc Fabregas Soler vrátil.

Druhá otázka se zaměřila na hráče, které byste přivedli, kdyby jste usedli na křeslo manažera Arsenalu. Vezmu to popořadě podle pozice (Brankář, Obrana, Záloha a Útok). Na konci každé sekce je konečné pořadí i s počtem hlasů.

Brankář

Co se týče brankářů, tak se opakovali stále stejná jména. Žádný brankář však neměl velký náskok před ostatními. Všeobecně jen třetina hlasujících dala na seznam posil brankáře. Navíc spoustu hlasujících žádný konkrétní návrh nenapadl, tak napsali jen GK. Padaly zde jména jako Begovič, Ruddy, Casillas, Marshall nebo Vorm. Nejvíce jmenovaným brankářem se stal Iker Casillas z Realu Madrid.

Pořadí brankářů:

1) Iker Casillas                                                                     8 hl.

2) Asmir Begovič                                                                 5 hl.

3) John Ruddy / Michel Vorm/ David Marshall               2 hl.

Obrana

 V obraně byly výsledky zcela jednoznačné. Valná většina by šáhla po Aurierovi z Toulouse. Pravý zadák z Pobřeží Slonoviny získal 65% hlasů. Na druhém, respektive třetím místě se umístil Coleman z Evertonu a  Piszczek z BVB.

Pořadí obránců:

1) Serge Aurier                                                                    57 hl.

2) Séamus Coleman                                                              5 hl.

3) Lukas Piszczek                                                                   4 hl.

Záloha

Záložní řadu si rozdělili především dva národy a to bylo Německo a Španělsko. Často se objevoval již výše zmíněný Fabregas a jeho spoluhráč z reprezentace Martinez. Německou stranu zastupovala zeď Realu Madrid Khedira a defenzivní štít Bender. U Bendera však nastala potíž, protože většina z vás nenapsala jestli chcete Larse z Leverkusenu nebo Svena z BVB. Můžeme ale předpokládat, že když jsou to dvojčata, tak mají talentu stejně. Nicméně když už jste křestní jméno napsali, tak to byl právě Lars, takže můžeme předpokládat, že ostatní hlasy směřovaly právě k němu. Záložník, který nakonec získal nejvíce hlasů se stal právě Lars Bender. Hned v závěsu s velkým počtem hlasů se umístil Javi Martinez, kterému se díval na záda Cesc.

Pořadí záložníků:

1) Lars Bender                                                                     33 hl.

2) Javi Martinez                                                                   21 hl.

3) Cesc Fabregas                                                                 18 hl.

Útok

Co se týče útočníků (počítám zde i křídelní hráče), objevily se návrhy fotbalistů z celého světa.  Navrhli jste zástupce z Německa, Francie, Belgie, Itálie, Pobřeží Slonoviny, Mexika, Brazílie, Argentiny, Kolumbie a Uruguaje. Žebříček útočníků jsem udělal delší, protože byl velký výběr s mnoha hlasy.

Pořadí útočníků:

1) Antoine Griezmann                                                        35 hl.

2) Romelu Lukaku                                                               27 hl.

3) Loic Rémy                                                                        13 hl.

4) Carlos Vela                                                                        9 hl.

5) Hulk                                                                                   8 hl.

6) Bony Wilfried / Julian Draxler                                         7 hl.

V případných odchodech hráčů se opakovali především tři jména. Celá polovina hlasujících byla pro odchod Artety. Čtvrtina by prodala Diabyho a šestina by se rozloučila s naším japonským mladíkem. Pak se tu objevilo už jen minimum hlasů, které si rozdělili Giroud, Monreal, Cazorla, Podolski, Rosický, Flamini, Coquelin, Sanogo, Vermaelen a Källström, který pravděpodobně stejně odejde po ukončení hostování.

Pořadí nechtěných hráčů:

1) Mikel Arteta                                                                    45 hl.

2) Abou Diaby                                                                      21 hl.

3) Ryo Miyaichi                                                                   14 hl.

Další otázka se týkala rozestavení. Dvě třetiny dotázaných by neměnila současnou formaci.  Zbylá jedna třetina by byla pro návrat 4-4-2.  Tuto formaci jsme letos vyzkoušeli především tehdy, když nám teklo do bot. Vzpomínám si jen na zápasy FA Cupu proti Wigan Athletic a Hull City. Pokaždé se to vyplatilo a nemuselo by špatné měnit formaci podle typu soupeře. Sem tam se objevili návrhy jako 3-5-2 nebo rozestavení AC Milán v dobách největší slávy 4-1-2-1-2.

Odpovědi na předposlední otázku mi udělaly asi největší radost. Kdo si všímá mých příspěvků v diskuzích ví, že jsem velký zastánce tzv. „Le Professeur“. Přesně 94% hlasujících souhlasí s tím, že je Asene Wenger mužem na pravém místě.

Poslední otázka se týkala možného nástupce Arsena, až opustí svůj post a přesune se do důchodu. Boss má přece jen 64 let a nebude s námi věčně. Na druhou stranu Ferguson končil, když mu bylo 71 a není vyloučeno, že za tři roky se dočká AW dalšího prodloužení smlouvy. Mezi nejčastěji jmenovanými manažery byl Jürgen Klopp, Roberto Martínez a Dennis Bergkamp. Sám jsem zvědav kam to 2. největší legenda kanonýrů dotáhne. V následující 3 letech může nabrat spoustu zkušeností. Na druhou stranu, co když se pořád bojí létat?

Pořadí  manažerů:

1) Jürgen Klopp                                                                    46 hl.

2) Roberto Martínez                                                           16 hl.

3) Dennis Bergkamp                                                           12 hl.

4) Rémi Garde                                                                       7 hl.

Nejkurióznější volbou byl ovšem jednoznačně Michal Bílek, který získal jediný hlas. Moc bych však jeho jmenování nebral vážně, protože tentýž uživatel si přál, aby se z fotbalového důchodu vrátil Libor Sionko a cestou z Česka přibral Pacandu, který hraje okresní přebor za SK Uhřice (zdroj wiki) – TOP CLASS. Tímto děkuji uživateli johhniioom za zábavnou vsuvku.  COYG!

/Gundinho/

/blog vyjadřuje osobní názor autora/

Komentáře

 1. pistolnik (karma: 0) #1

  OT: Nechystá se náhodou nějaká tipovací soutěž spojená s MS v Brazílii? Rád bych si zasoutěžil:-) Myslím, že by to mohlo zajímat víc lidí, ale vím, že to píšu dost krátce před začátkem turnaje.
  Buď by to mohla být klasická tipovačka nebo formát, v jakém byla tipovací soutěž Puma.
  Díky moc za reakci a omlouvám se za OT.

 2. Boby (karma: 0) #1

  87 nie je zlá vzorka,ale k pomeru prinášajúcich do „“diskusií““mínuska a pluska,som čakal vyššie číslo 😉 …
  Tiež ma zaskočila štatistika prehľadu 2/3 respondentov,vzhľadom k nepovšimnutiu si,že potrebujeme brankára :-* …a že cca 1/3 z tretiny,si myslí,že Casillas príde ku nám robiť dvojku…
  …2/3 hlasov má Bacove centre tak v zuboch,že verí ofenzívne ladenému mladíkovi Aurierovi,že zvládne aj defenzívnu prácu RB 😉 …
  …záložná rada-je naozaj prekvapivé víťazstvo DM voči Cescovi 2:1…hmm,Cescovi zástanci zaspali,alebo vyhral zdravý rozum 😆 …
  …útočník je tiež prekvapenie,po tom čo tu dostával OG…výhra takého krídla svedčí skôr o väčšej podpore hrota…
  …pri odchodoch respondenti nezaváhali 😆 ,a to aj v náväznosti na výhru DM v záložnej rade,potvrdili svoje názory…
  …systém rozostavenia je jasný,variabilita závisí od súpera…
  …nový manažér je zatiaľ vecou sympatií…
  Vďaka za anketu,priniesla aj iné pohľady 8) …

 3. Gundinho (karma: 0) #1

  Díky za všechny reakce. 😉
  Boby: Hlasů možná mohlo být více, ale byl to takový impulsivní počin, co mě z ničeho nic napadl. V té diskuzi o přestupech jsem to hodil jen 2x a mohlo to tam zaniknout. Příště už to zkonzultuji s redakcí a mohl by z toho být úvodní článek, takže by to každý viděl.

  Co se týče přestupů, tak mě nejvíce překvapil Giroud. Celý rok se na něho strašně nadávalo, ale když přišlo na věc, tak by ho nechali vyhodit 3 lidé ze skoro 90. Stejně jako Benzema, který se nevešel na prvních 6 míst žebříčku a dostal jen 4 hlasy.

  P.S. Omlouvám se za hrubky. Četl jsem to po sobě několikrát, ale až po zveřejnění jsem si jich všiml. To bude tím horkem. 😳

 4. Boby (karma: 0) #1

  [quote name=“Gundinho“]Díky za všechny reakce. 😉
  Boby: Hlasů možná mohlo být více, ale byl to takový impulsivní počin, co mě z ničeho nic napadl. V té diskuzi o přestupech jsem to hodil jen 2x a mohlo to tam zaniknout. Příště už to zkonzultuji s redakcí a mohl by z toho být úvodní článek, takže by to každý viděl.

  Co se týče přestupů, tak mě nejvíce překvapil Giroud. Celý rok se na něho strašně nadávalo, ale když přišlo na věc, tak by ho nechali vyhodit 3 lidé ze skoro 90. Stejně jako Benzema…[/quote]

  Naozaj Ti patrí pochvala,oživil si nám toto hluchšie obdobie,a priniesol si pobavenie,a zároveň aj ukázal,že niektoré množstvo názorov v diskusiách,nie je mienka väčšiny 😉 …
  Ak to budeš opakovať,budem rád…z mojej strany mám len 1 pripomienku…vadila mi napr.obmedzená možnosť výberu len ÁNO/NIE v 1.otázke,tzn.som za Cescov príchod,ale len v prípade,že najprv budú doplnené tie pozície,ktoré potrebujeme prioritne vyriešiť…ešte raz vďaka 😉

 5. NorthGooner (karma: 0) #1

  Mě docela překvapilo, že tolik lidí upřednostňuje Auriera namísto Colemana. Zas tu nemůžeme udělat úplnej kvalitativní výzkum, ale docela by mě zajímalo, co za tím rozhodnutím většiny stojí. Možná, že tím rozhodujícím faktorem je jen cena, nevím. Fakt pochybuju, že tu všichni sledují pravidelně Ligue 1. Já ho neviděl ještě ani jednou, jen jedno video na youtube, proto se těším na MS, až si o něm udělám trošku obrázek.

 6. zvolda (karma: 0) #1

  [quote name=“NorthGooner“]Mě docela překvapilo, že tolik lidí upřednostňuje Auriera namísto Colemana. Zas tu nemůžeme udělat úplnej kvalitativní výzkum, ale docela by mě zajímalo, co za tím rozhodnutím většiny stojí. Možná, že tím rozhodujícím faktorem je jen cena, nevím. Fakt pochybuju, že tu všichni sledují pravidelně Ligue 1. Já ho neviděl ještě ani jednou, jen jedno video na youtube, proto se těším na MS, až si o něm udělám trošku obrázek.[/quote]
  za tím rozhodnutím většiny rozhodně stojí to, že se o aurierovi nejvíce mluví a pravého beka prostě potřebujeme. já dal auriera taky a to proto, že jednak mě coleman v tu chvíli ani nenapadl (že je kvalitativně jinde než aurier je celkem jasné) a hlavně taky, že ten přestup je skoro na spadnutí a tím pádem si to většina přeje. kdyby se tady občas psalo o colemanovi, určitě by měl hlasů víc, ale já bych řekl, že ten bude momentálně asi unreal…

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.