Pires o titulu, respektu a Wengerovi

Robert Pires věří, že Arsenal může vyhrát Premier League, ale varuje před nadcházejícím losem, který je podle něj ‚noční můra‘.

Bývalý záložník řekl v interview s French Football Weekly, že by velmi rád viděl Arsenal uspět, ale zápasy s Liverpoolem, Manchesterem United a Bayernem budou pořádný test.

Myslíš, že může aktuální tým Arsenalu vyhrát PL?

Mohou, a já v to doufám. Hlavně to přeji Arsénu Wengerovi, protože je v klubu už hodně dlouho a od roku 2005 nic nevyhrál. Teď měl skvělý start, má skvělý tým. Ale nebude to jednoduché. V týmu je rozhodně kvalita, ale kádr není tak široký, jako má Manchester City. Ale jsme na přelomu ledna a února a Arsenal je stále na prvním místě, takže je tam dobrá šance. Uvidíme, jestli tohle budeme říkat i za měsíc, protože únor bude pro Arsenal noční můrou. Liverpool dvakrát, Man United a Bayern. 4 zápasy. Tohle bude velký test.

Jestli se chceš něco naučit a být součástí party, je jasné, že musíš respektovat starší hráče.

V minulosti. Třeba v mé době. Je to možná také o vzdělání. Pamatuju si, když jsem poprvé přišel do Clairefontaine, dorazil jsem k jídelně, čekal jsem venku a sledoval, kde ostatní sedí, abych nikomu nezabral místo. Tomu se říká respekt, je to jednoduché. Jak jsem viděl volná místa, mohl jsem si sednout. A to samé platilo pro autobus. Byl jsem poslední, kdo si sednul.

Bylo to normální, úplně přirozené. Když jsem přišel do Arsenalu, představte si, že bych zabral místo Tonymu Adamsovi! To určitě ne, Tony Adams je Tony Adams! Ztělesňoval pro mě respekt, byl to zkušený hráč. Tak jsem čekal. I když jsem Mistr světa a Mistr Evropy. Ale tady, v mém klubu, je to jedno. Tonyho Adamse nezajímá francouzský tým. Chápete, co tím myslím? Martin Keown, Lee Dixon, David Seaman. Prostě čekáte.

Co udělal Wenger pro tvoji kariéru? Dal ti rady, nebo třeba sebevědomí?

Ano, oboje. Skvělé na Arsénu Wengerovi je to, že když máte nějakou silnou stránku, tak s ní pracuje. Nechce, abyste se soustředili na slabiny. Když máte chyby, máte chyby. Ale když máte kvality, tak je musíte vyšperkovat k dokonalosti. To je to, co chtěl po mně. Rychlost a driblink. Tak jsem nejvíc pracoval na těchto dvou, to pro mě bylo důležité. A pokud jste na hřišti, nechá vás dělat, co chcete. To je, když vám kouč věří, a to jsem si zasloužil. 

 

/news.arseblog.com/