Pires: Proč jsem odešel z Arsenalu

 Jeden z nejlepších záložníků v historii Arsenalu Robert Pires nyní hráč španělského Villarealu z nostalgii vzpomíná  na důvody proč se rozhodl v létě 2006 odejít z našeho klubu.


Super Rob nemůže zapomenout Wengerovi střídání ve finále CHL v Paříži, kdy místo vykartovaného Jense Lehmanna musel do zápasu naskočit Manuel Almunia.

 

" Nechci se litovat. Ale v určitém momentu jsem musel učinit bolestné rozhodnutí. Cítil jsem, že už nemám důvěru Arséne Wengera, především z ohledem na to co se stalo ve finále CHL."

" Už předtím jsem přemýšlel o odchodu z klubu, ale tohle rozhodnutí byl pro mně opravdový impuls. Finále CHL v Paříží, před celou moji rodinou, všemi francouzy. Tohle byl pro mně signál."

" Wenger měl spousty možnosti koho vystřídat. Nevím proč se rozhodl pro mně. Byla to obrovská rána."

" Samozřejmě, že jsem o tom z Arsénem hovořil. Respektuji jeho rozhodnutí stejně jako jsem vždycky respektoval všechny moje trenéry."

" Věděl jsem, že Villareal má o mně zájem a umožní mi odehrát daleko více ligových zápasů. Váhal jsem, ale musel jsem myslet především na sebe, chtěl jsem hrát, proto jsem se rozhodl pro Villareal."

Robert chce ukončit kariéru v Arsenalu, i když zůstává realistou. Ví, že se mu jeho sen nemůže splnit.

" Je jasné, že pokud bych se vrátil do Anglie mohl bych hrát pouze za jeden klub a to Arsenal."

" Vím, že Arséne Wenger mi novou smlouvu nenabídne. I když se ve fotbale občas dějí divné věci, musím zůstat realistou."

" Rozhodně pokud bych se vrátil do Anglie podepíšu smlouvu pouze z Arsenalem především kvůli tomu co jsem tam zažil a klub mi umožnil hrát  fotbal na nejvyšší úrovni."

" Ideální by bylo, kdybych mohl ukončit kariéru v Arsenalu. Wenger je víc než trenér, byl jako náš otec. Nevím jestli ho moje slova potěší, ale taková je realita."

/setanta/

{mos_fb_discuss:5}