Po zápase: Arséne Wenger

Arséne Wenger odpovídal na otázky novinářů po vyhraném zápase proti Manchesteru City.

Na sebejistý výkon

Byl to dobrý, vyvážený výkon, ofenzivní i defenzivní stránka zápasu byla vydařená. Ve druhé půli jsme zcela převzali kontrolu nad zápasem a možná jsme měli vstřelit více gólů. Celkově jsem ale spokojen, protože zde vidím záblesk hry, kterou jsme se prezentovali minulou sezonu.

Na návrat Cesca Fabregase

Byl to dobrý týmový výkon. Cesc měl za sebou Denilsona a Songa, kteří mu kryli záda a odváděli za něj defenzivní úkoly. To znamenalo, že se může více vysouvat dopředu a šetřit energii.

Má rád, když jde z hloubi pole a rozdává balóny. V tuto chvílí je stále ve fázi, kdy si zvyká po zranění na všechny apekty hry, takže jsem jej použil, abych trochu napravil rovnováhu týmu. Taky jsem měl nutkání nasadit Arshavina jako druhého útočníka, ale pak jsem ho musel přesunout na kraj zálohy. Zdálo se mi to tak více vyvážené.

Na doplacení proher ze začátku sezony

Kdybychom vyhráli dva ze zápasů které skončili remízou, naše starosti by byly jiné. To ale mohou říci i ostatní týmy. Máme v lize odehraných 31 zápasů a z toho v 17 jsme nebyli proaženi. To znamená, že ze 14ti zápasů jsme jich prohráli pět. Pokud chcete vyhrát titul, nemůžete prohrát pět zápasů.

Ukazuje to to, co jsem říkal nazačátku sezony. Když je tým mladý jako je ten náš, může se zlepšovat. To nám naši hráči doakzují, zlepšují se s každým zápasem. Rozhodně nejsme ten tým ze srpna a září, to je normální. Pokaždé říkám že jim věřím, protože mají mentální sílu, hlad po vítězství a úspěchu a jsou svědomití. Pořád se mohou zlepšovat.

Na cestu do Villarealu po dnešním vítězství

Jedeme tam s dobrým pocitem. Víme, že v zápasech ,které vyžadují soustředění odhodlání a víru chceme uspět. Pokud jdete do zápasu bez těchto myšlenek, je to mnohem složitější. Je všeobecně známé, že když jede tým do Španělska musí vždy podat maximální výkon, aby si přivezl dobrý výsledek.

Věřím, že kvalita je na naší straně a nejlepší možnost jak to dokázat, je vést si dobře ve všech třech soutěžích. První známka kvality je konzistence, tu my máme a jsem za to rád. Čeká nás období, kdy budeme hrát zápas každé tři dny a v něm se teprve naše stálost ukáže.

Na míchání sestavou před výjezdem do Španělska

Nevím jaké změny udělám. Nevím také jestli jsme dnes nepřišli o Walcotta. Je malá šance, že se vrátí van Persie a ještě menší, že se stihne uzdravit Nasri. Nemůžeme vůbec počítat s Aršavinem, Diabym a Eduardem.

Na zrušení vyjednávání o smlouvách

Věřím, že co je nyní důležité je to, co nás čeká a nemluvit o ničem jiném. To nám nepomůže v tom abychom vyhrávali zápasy a proto nechci komentovat nikoho kdo nemá v úmyslu dodržet kontrakt. Máme mladý tým a je důležité, abychom se soustředili pouze na naše výkony.

Na náskok šesti bodů před Aston Villou

Jsme v dobré pozici. Chceme nahnat co nejvyšší rozdíl, protože nás čekají zápasy s Liverpoolem, Chelsea a Man United. Před třemi týdny bychom nicméně naši nynější pozici brali všemi deseti.

/arsenal.com/