Po zápase: Arséne Wenger

Arséne Wenger se tradičně ohlédl za zápasem.

O vlivu Vely na naši hru
Když nastoupil, tak hned začal tvořit a dělat trable obrancům WBA. Dává nám něco speciálního a týmově to byl dobrý výkon. Byl by to skvělý zápas, pokud by se hrálo 11 na 11. Hráli jsme svoji hru, byli jsme inteligentní, trpěliví. Vytrvali jsme a výsledek se musel přirozeně dostavit.

O tom jestli slyšel, co si řekli Wilshere a Thomas
Nevím. Mé oči mi již neslouží tak dobře a mé uši už vůbec ne! Od místa kde jsem stál jsme nic neslyšel. Thomas odpověděl, on reagoval a v té chvíli musíte kontrolovat své nervy. Jack vypadal také naštvaně, řekl mi, že byl nakopnut.

O Jackově výkonu
Vedl si velmi dobře. Vypadal stejně živě jako vždy a byl nebezpečný v důležité části zápasu. Nazačátku zápasu to bylu hodně zhuštěné a on hledal hráče chytrými přihrávkami, nebojí se. Má něco co se hráče těžko naučíte, nezáleží na tom jak velký zápas se hraje, on prostě vezme míč a rozdává skvělé přihrávky. Občas se u něj projevil nedostatek zkušenností, obzvláště v jeho rozhodování. Každý ale vidí, že je v něm něco speciálního.

O tom zda může hrát Jack více ve středu
Věřím tomu, že v budoucnosti ho tato role čeká. V tuto chvíli je ale důležité, že může hrát nalevo, napravo, zkrátka tam kde se nám hodí.

O tom zda Vela nastoupí o víkendu v PL
Potřebuje více času, není připravený. Ještě se nedostal 100% ze zranění a málem jsme ho nemohli nasadit dnes. V útoku máme k dispozici van Persieho, Bendtnera, Eduarda a Velu. Walcotta počítám spíše jako záložníka, pravé křídlo. Samozřejmě v mých plánech ho vidím hrát nalevo, napravo, možná jako hrot. Theo vám dává k dispozici hodně možností.

O Szczesneho výkonu
Jeho výkon se mi líbíl. Má charisma, klid, jistotu a potřebnou kvalitu. Minulý rok si zlomil obě ruce, když na něj v posilovně spadla tyč.

O tom proč to Jerome Thomas v Arsenalu nedotáhl dále
No byl mladý, byl trochu impulzivní, netrpělivý, ale velmi talentovaný. Jsem rád, že dnes hraje tam kde hraje, má v sobě něco speciálního, dobře dribluje. V dnešním zápase byl pořád nebezpečný, je to kvalitní hráč.

 

/arsenal.com/