Po zápase: Arséne Wenger

Manažer se podělil o své pozápasové dojmy

 

O poločasovém výsledku 3:0
Měli jsme šance, v prvních 20-ti minutách jsme byli pod tlakem, ale potom jsme začali kontrolovat hru. Celkově jsme mohli nastřílet daleko více gólů. Víme, že jsme při každém protiútoku vypadali nebezpečně. Vždy jsme dokázali přejít přes jejich defenzivní linii nějakým chytrým pasem. Když jsme sem jeli, tušil jsem, že by mohl být problém ve standardních situacích, ze kterých bychom mohli dostat gól. Nakonec jsme to byli my, kdo jeden ze standardky vstřelil.

O standartních situacích ze strany Wolves
Je velmi obtížné předpovědět, co by se mohlo stát. Pokud by se ujali vedení jako první, bylo by to samozřejmě více obtížné. Ale jsme v takové formě, kdy jsme celkově vstřelili 36 gólů v 11 zápasech. To není náhoda.

O obraně Arsenalu
V našem pojetí hry každý směřuje dopředu. Ve fotbale nemůžete mít vše, ale věřím tomu, že máme rovnováhu mezi útokem a obranou. Pokud budeme střílet tolik gólu co dopusud, můžeme to přijímat.

O tom, proč nebyl Song v základu
Chtěl jsem, aby si odpočinul.

O výkonu Aaron Ramseyho, pro kterého to byl v PL premiérový start v základu
Je mu 18. Lidé to často zapomínají. Tento rok bude hrát v 15 až 20 zápasech. Takovým mladým hráčům musíte dát šanci, ne jen o tom mluvit. Musíte to udělat. Navíc ve dnech kdy hrajeme co třetí den, musíte sestavou rotovat. Na 18 let má Aaron mnoho zkušenností a jeho hra je skvělá.

O vítězném odhodlání v kabině
Odhodlání tam je. Chceme upevnit naši víru .Důležité však je, že neustále zlepšujeme naši hru jako celek, rychlé tempo a kolektivní hra.

O brzkém vyřazení z boje o titul minulý rok
Ano, minulý rok jsme byli vyřazeni z boje velmi brzo. Před dvěma lety jsme naopak byli velmi blízko k triumfu. Minulý rok jsme z 14 zápasů prohráli 5. Nyní je to velmi odlišné. Jsme v dobré pozici díky našemu zápasu navíc. Pojďme udržet víru v náš úspěch, zachovat pokoru a užívat si naši hru.

O zítřejším šlágru mezi Chelsea a United
Bude to velmi zajímavé, to ano. Pro nás by byla skvělá remíza. Důležité ale je, že jsme teprve na začátku, je příliš brzo na to kalkulovat. Je dobrá výhra nebo ne? Doufejme, že to bude dobrý zápas, a že si ho užijeme. Vždy si užíváte zápas po tom, když jste ten váš vyhráli.

O týmech, které se řadí mezi kandidáty na titul
Nevyřazoval bych Liverpool. Mají podobný problém jako my minulý rok. Rozdíl není tak velký, jak se zdá.

/arsenal.com/