Po zápase: Arsene Wenger

Arsene Wenger i přes včerejší porážku se Salzburkem zůstal jak bývá jeho dobrým zvykem pozitivně naladěný. Nezapoměl pochválit předvedenou hru i novou posilu Eduarda da Silvu.

" Eduardo mohl vstřelit čtyři góly. Byl hodně nebezpečný. Ukázal, že je to špičkový útočník."

" Salzburg hrál hodně defenzivně. Jejich hra připomínala některé soupeře v naší lize. Dokázali jsme si  i přesto vytvořit několik dobrých šancí. Jsem spokojený s předvedenou hrou."

" Výsledek nebyl důležitý. Veděli jsme, že  posledních 20 minut  bude pro nás nesmírně těžkých, ale měli jsme vstřelit pět gólů před tím než jsme inkasovali."

Tomáš Rosický odehrál první půlhodinu pak "opět" musel střídat z důvodu svalových problémů.

" Zranění není vážné. Tomáš měl svalové problémy a nechtěli jsme riskovat další zranění."

Arsene Wenger mně včera trošku zklamal, když kapitánskou pásku nasadil místo na ruku Kola Toureho Wiliamu Gallasovi. I přesto hlavním favoritem na uvolněnou funkci po Thierrym Henrym snad zůstává Gilberto Silva.

" V každém zápase potřebujete kapitána. William má k tomu všechny predispozice, aby mohl dělat kapitána stejně tak i Gilberto a Kolo. Má spousty zkušenosti."

" Střední obránce je nejlepší pozice pro kapitána, protože ze svého místa vidí všechny problémy na hřišti. Je to daleko lepší než když kapitánem je útočník nebo křídlo."

" Volba nového kapitána není náš největší problém. Nejdůležitější je, abychom se dostali co nejrychleji do formy."

/ arsenal.com, skysport/