Pocity po odchodu legendy

Henry byl, je a navždy zůstane legendou našeho klubu. Po přečtení článku – Henry: "Bolo to najťažšie rozhodnutie v mojom živote." jsem si teprve naplno uvědomil jak byl pro mě důležitý, ale také to jak sem se strašně mýlil. Děkuji Danovy, Milanovy a Coolbangovy za to že rozhovor přeložili, protože já neumím tak dobře anglicky, abych si celý rozhovor dokázal sám přelouskat. Tento rozhovor bych označil jako nejsmutnější a pro mě i nejemotivnější článek, jaký sem kdy na Gunners četl.Jediný moment, který byl pro mě snad srovnatelný bylo loučení a závěrečný ceremoniál našeho překrásného Highbury…

 

 

 

Při čtení tohoto velmi smutného rozhovoru jsem jako většina z Vás neudržel slzy. Nikdy nedokážu popsat co jsem prožíval, ale jelikož Vaše prožitky byly pravděpodobně hodně podobné, tak se o to nemusím ani pokoušet. Ale teď již k tomu co chci napsat.

Můj obrovský omyl

Většinu mladších Goonerů (mezi které patřím i já) pravděpodobně přivedl k Arsenalu Titi a styl hry, který Arsenal předvádí. Většina z nás si Thierryho zamilovala, a já například jsem nikdy ani nepočítal s tím, že by mohl odejít. Vždy jsem Henryho bral jako (možná i nedílnou) součást Arsenalu. I v novinách psali : Jedna jistota světového fotbalu je pryč – Ano mysleli tím odchod Thierryho z Arsenalu. Pro hodně lidí znamenalo spojení Henry + Arsenal nerozlučnou dvojici. Ovšem fotbal je nevyzpytatelný a i ty zdánlivě jisté věci se mohou ukázat jako nevyzpytatelné. Vím že je to dost naivní, ale nikdy mě nenapadlo, že by mohl odejít. Vždy jsem to bral tak, že v Arsenalu ukončí kariéru. Proto pro mě bylo loučením s ním tak obtížné.

Ačkoliv na jednu stranu mě to velice zdrtilo, na druhou stranu jsem díky tomu pochopil, jak dlouho a jak moc jsem se mýlil. Až nyní jsem pochopil, že Henry není nedílnou součástí, že není nepostradatelný. Až díky jeho odchodu jsem si uvědomil, že moje dogma bylo úplně špatné. A tak si myslím, že bychom měli přestat smutnit nad jeho odchodem. Ano je to obrovská rána pro srdce nás-fanoušků, ale strachem a obavami co bude dál nic nevyřešíme. Musíme být silní a věřit, že výborný coach Arsene Wenger opět vymyslí nějaké řešení. Já osobně tomuto věřím a vím, že světu ukážeme, že jsme dobří i bez Titiho.