PODĚKUJME TOMÁŠI ROSICKÉMU

Drazí spolu-kanonýři! 

Ačkoliv s narůstajícími přestupovými spekulacemi spíše vyhlížíme sezónu následující, než abychom rekapitulovali tu minulou, přece jen bych rád dohnal jeden rest. Nenasazení Tomáše Rosického v zápase s Aston Villou zde v diskuzi vyvolala vlnu obrovské nevole, která však byla přinejmenším do jisté míry zahojena důstojnou pozápasovou rozlučkou, při které nejeden fanoušek vykazoval podobné fyziologické reakce, jako při krájení cibule (čti „bulel jak želva”). 

Spousta z vás pak v komentářích Rosovi děkovala, vzpomínala na nejoblíbenější moment v dresu s kanónem na hrudi nebo vysvětlovala, jak to byl právě on, který zavedl vaše srdce do správné části severního Londýna. A ačkoliv se nedá úplně vyloučit, že Tomáš na tento web sem tam během své kariéry zabloudil a přečetl si, jestli mu zrovna Tenista (či jiný z hodnotitelů) hodil za jeho výkon průměrnou pětku, nebo hezkou osmičku, uvědomil jsem si, že znám způsob, jak doručit vzkazy až do jeho rukou. 

A proto bych vás rád vyzval – tedy pokud máte zájem – abyste zde pod článkem v maximálním rozsahu jednoho standardního komentáře (tj. 1000 znaků) shrnuli, co pro vás Tomášův pobyt ve službách Arsenalu znamenal. Jak už jsem prakticky zmínil výše – může jít o prosté poděkování, vzpomínku na oblíbený moment či to, jak jste se právě díky jemu stali Gunnerem.

Já to po nějaké době uzavřu, dám do hromadné podoby, možná připíšu krátké úvodní slovo a zašlu požadovaným směrem. Rozhodně neslibuji, že od Tomáše dorazí nějaká reakce, ačkoliv o to požádám. Přidanou hodnotou tak tedy budiž alespoň to, že šance, že si Tomáš opravdu přečte právě váš komentář, budiž vysoká. 🙂 

COYG!

Jan Kotara alias yen56

Komentáře

 1. Frony (karma: 0) #1

  Zdravím Tomáši chtěl bych ti poděkovat za to,že jsi mě svým nenapodobitelným herním stylem zatáhl do světa fotbalu a zároveň taky mezi fanoušky Arsenalu. Každý tvůj pobyt na hřišti jsem si maximálně užil,protože jsi vždy dokázal do naši hry přidat něco speciálního. Přeji ti hodně štěstí v dalším působišti a hlavně pevné zdraví. Nejlepšího českého fotbalistu všech dob a legendu Arsenalu zdraví fanoušek Petr

 2. Jeams (karma: 0) #1

  Tome především bych ti chtěl poděkovat za vše co jsi udělal pro klub který i díky tobě pro mě tolik znamená. Vždy když si nastoupil jsem byl hrdý na to že Český player hraje za tak skvělý tým. Pokaždé když jsi obleknul dres s kanónem na prsou jsi rozdával radost milionum fanouškú po celém světě. Chci ti popřat pevné zdraví a hodně ůspěchú at už vyzkoušíš zámoří a nebo se vrátíš domú. S pozdravem J.

 3. DanAlwaysGooner (karma: 0) #1

  Tomáši, nikdy nezapomenu, jakou jsi mi dělal radost v podstatě pokaždé, když jsi vyběhl na trávník se sedmičkou na zádech a kanónem na hrudi! Nezapomenu na žádný ze tvých krásných gólu slepičkám! Nebo na způsob, jakým jsi byl schopný ovlivnit celkovou útočnou hru svými prvními dotyky a rychlými průniky. Když jsem byl poprvé na zápase Arsenalu a Ty jsi v něm nastoupil, byl jsem pyšný, že za můj milovaný klub může hrát jeden z nejlepších fotbalistů pocházejících z mé domoviny. Při tvých zraněních jsem prožíval obrovské zklamání, ale si určitě ani nedokážu představit, jak těžké to muselo být pro Tebe! A o to víc jsem si pak vážil toho, že ses vždy dokázal probojovat zpět a opět nám fanouškům dělat radost na hřišti! Loučení je smutné, ale převládá u mě vděčnost za všechno, co jsi pro tento klub a pro nás fanoušky udělal! Za těch deset let jsi se stal skutečnou legendou Arsenalu!

  Děkuji, Tomáši! Za zážitky, za odhodlání, prostě za všechno, díky!

 4. VevercaRos7 (karma: 0) #1

  Tome moc děkuji že si mě přivedl k Arsenalu. Vždy si dával do zápasu všechno. Tvůj přehled a tvoje genialita je prostě neuvěřitelná. Jsem tak zvaný rosofil ale nikdy jsem se za to nestyděla a ani nikdy nebudu. Děkuji za krásných 10 let. Kdy si mi rozdával radost a neskutečné zážitky. Navždy budeš v našich srdcích a v mám máš speciální místo. Do budoucna ti přeji hlavně pevné zdraví a dalších úžasných uspěchá ve tvém životě. Moc děkuji za vše Malinký Mozarte. COYG 10,7

 5. T.R.C. (karma: 0) #1

  Ahoj Tome, děkuji Ti za to, že jsi mě utvrdil ve fandění tomu jedinému správnému klubu na světě. Děkuji Ti za Tvé nádherné pojetí hry s hlavou nahoře, vždy kupředu a zpátky ni krok. Děkuji Ti za krásné momenty zvláště proti nenáviděným slepicím. Jedinou smutnou kaňkou na Tvojí kariéře je, že jsme si Tě a Tvoji hru za těch deset let nemohli užívat víc… Díky Jirka.

  [b]Once a Gunner, Always a Gunner![/b]

 6. vlki14 (karma: 0) #1

  Díky Tome za to jak si dokázal celých těch 10 let rozdávat fotbalovou radost všem fanouškům Arsenalu. Byl si poslední mezičlánek mezi Arsenal s Králem Thierrym v útoku a tím novým Arsenalem, který vídáme dnes.
  Pamatuju si jako včera tvoji střelu v LM proti Hamburgu, dloubáček proti Liverpoolu a parádní góly do sítě Slepic plus naprosto fenomenální sprint s Cristianem přes celý hřiště. Škoda jen že jsme si těch šajtliček, úžasných zrychlení, skluzů a burcování diváků nemohli užít víc. I přesto všechno díky za to že jsem mohl být hrdý na to, že jsem Čech, pokaždý když si nastupoval s kanonem na hrudi.
  Díky Vlčák

 7. kucka (karma: 0) #1

  Tome, díky za kus práce, který si za sebou ve „zdaleka nejlepším týmu, který svět kdy spatřil“, jak se zpívá ve známém pokřiku, zanechal, s Čechínem jste v Anglii dělali to nejlepší jméno českému fotbalu!

  Díky za tvoje nasazení a obětavost v „dobách temna“, kdy Arsenal opustilo mnoho hvězd, ale i díky tvému příspěvku jste pravidelně zvládali finišovat na čele. Tvoje dynamická hra ve středu zálohy a lehkost byla prostě okulahodící, občas jsi na pažitu působil jako zjevení. Jsem rád, že si nepřišel úplně zkrátka a na závěr pomohl získat 2 FA Cupy. Obdivuji Tě za pořád se opakující návraty po různých zraněních, to chce skutečnou odolnost a psychickou sílu. Tyto útrapy se zrcadlily v tvé upřímné a nesmírné radosti, která doprovázela každý tvůj vstřelený gól (a že sis uměl vybrat momenty pro vstřelení krásných branek).

  P.S. Potkal jsem Tě v roce 2012 v Praze na Sum41, tak doufám, že se ještě na nějakém koncertě uvidíme. 🙂

  Ondra

 8. Stenly (karma: 0) #1

  Ahoj Tomáši.
  Již mnoho let (jsem o pár let starší :-)) fandím Arsenalu díky jeho hernímu stylu, který „přivedl“ Arsén. Ovšem největší radost jsem měl, když přivedl tebe ČESKÉHO hráče! Byl jsem celých 10 let hrdý na to jak jsi reprezentoval naši zemi v tomto nejlepším klubu Anglie. Moc ti děkuji za krásná léta a za nesmírnou hrdost, když ti ve stoje aplaudoval celý stadión při střídáních, gólech a bohužel i teď při loučení!
  Přeji hodně štéstí a zdraví nejen tobě, ale i celé tvé rodině!

 9. AFC/CZ (karma: 0) #1

  Výjímečný člověk a výjímečný hráč – TR7.Díky za to, že jsi byl součástí a oporou Arsenalu a ke všemu jsi přistupoval s plným nasazením. Jsi profesionál na 110% na kterého byla radost se dívat. Díky za vše a ať se daří v dalším klubu, hodně zdraví a štěstí…Once a Gooner, always a Gooner

 10. Mycrofter (karma: 0) #1

  Tomáši vždy jsi pro mě zastával ideální formu fotbalisty. I když jsem ve špatné kvalitě videa neviděl ani číslo na dresu, tebe jsem vždy poznal. Tvé originální vedení míče, načasované přihrávky a komplet přehled. Je to klišé, ale hlavně díky tobě jsem se dostal k fotbalu a potažmo k Arsenalu. Ona ideální forma fotbalisty se dále promítá v tom, že jsi se nesnižoval k provokacím, kecům s rozhodčími apod. Stačilo aby ses dotkl míče a každý rozumný soupeř z tebe měl respekt..Jsi pro mě symbolem fotbalu.
  Díky

 11. Sobiik (karma: 0) #1

  Milý Tome, je mi neuvěřitelně líto, že život, a zejména ten fotbalový, letí tak rychle. Já to vidím, jako by to bylo včera, ale je to už neuvěřitelných 16 let, co devatenáctiletý „cucák“, tedy jen o dva roky starší kluk, než jsem byl já, vymíchal v 90. minutě na Highbury slavnou obranu Arsenalu a určil stav skóre 4:2 pro domácí. Kdo by to řekl, že tenhle vyhublý kluk se jednou stane legendou tohoto slavného klubu 🙂 Sledoval jsem Tvoji kariéru dál, uchvátilo mě, jak jsi se přizpůsobil tvrdé Bundeslize, to jak jsi se v Německu naučil geniálním skluzům. Doteď si /spolu s Brücknerem :)/ myslím, že by ses stejně dobře uplatnil jako defenzivní záložník… Následoval přestup do Arsenalu a tady už bych musel opakovat slova ostatních zdejších fanoušků… Chci Ti závěrem jen poděkovat a vyjádřit obdiv za to, jaký jsi, jak jsi reprezentoval naši zemi, jako slušný, pokorný, veselý a zásadový člověk. Díky za vše a ať se Ti daří co nejlépe!

 12. Marcelus (karma: 0) #1

  Milý Tomáši!
  Jsi pro mně nejen symbolem poslední dekády goonerů, ale hlavně symbolem toho, o co se Arsene Wenger snažil, ale z nějakých důvodů mu to nevyšlo.
  Mám tím na mysli jeho projekt, jak povznést klub výše (nový stadion), ale ten ztroskotal na komercionalizaci fotbalu a nástupu petrodolarů do BPL.
  Tobě zase nepřály zranění, ale stejně tak jsi zůstal věrný sám sobě.
  Jsi jeden z nejlepších hráčů české historie a máš naprosto nezaměnitelný styl.
  Hru AFC jsi vždycky dokázal povznést a dodat mu přímočarost, což poslední dobou chybí možná ze všeho nejvíc. V mužstvu vládne povětšinou alibismus, ale to nikdy nebyl tvůj šálek čaje.
  Navíc, jsi hvězda bez skandálů, bez kérek a výstředností a to je na dnešní dobu až afrodiziakální záležitost.

  Přeji Ti vše dobré a hlavně vhodný výběr Tvého budoucího působiště.
  TR7 forever!

 13. ArmeD96 (karma: 0) #1

  Dík za všechno Tome,
  za 10 let které si tomuto klubu dal. Za tvoji loajalitu a vášeň kterou si na hřišti i mimo něj ukazoval.
  Bylo na tobě vidět, že klub pro tebe něco znamená a neděláš to jen pro peníze. To je něco co není v dnešní době běžné.
  Umožnil si nám být hrdí na to že jsme češi a máme jednoho z nás (letos dva) v Arsenalu. Bylo fajn tě potkat a prohodit pár slov v Bad Waltersdorfu a díky za podpis.
  Nikdy nezapomenu obzlášť na tvoje góly v NLD a za to ti patří obrovský dík!
  Hodně štěstí do budoucna.

 14. Cwiba (karma: 0) #1

  Ahoj Tome,díky moc za vše co jsi pro český fotbal udělal a určitě ještě uděláš. Měl jsem tu čest si s tebou povykládat v Bad-Waltersdorfu, kde jsi mi podepsal dres pro 2 letého kluka.Ten od té doby hraje fotbal jen v něm. A taky je Gunner od 2 let.Jsi profesionál jakých už je málo, který vždycky myslel na fanoušky.Hodně štěstí na Euru a v dalším působišti,hlavně bez zranění.Cwiba a Cwiba Jr.

 15. slaava (karma: 0) #1

  Ahoj Tomáši,

  díky za všechno. Sledoval jsem tvoji kariéru od začátků ve Spartě a vždy jsi byl (a asi navždy budeš) můj nejoblíbenější fotbalista. Chvilku jsem kvůli tobě dokonce i fandil Spartě, což už naštěstí přešlo 🙂
  Když jsi přestoupil do Arsenalu, byl to pro mě splněný sen – anglickou ligu jsem sledoval a díky tobě jsem tam konečně našel tým, kterému fandit. Tomu už s dovolením budu fandit nadále 🙂
  Ať už tvá kariéra bude směřovat kamkoliv, už teď vím, že ten tým budu sledovat.

  Díky za skvělých 10 let!

 16. Kanistr (karma: 0) #1

  Ahoj tome,
  fandil jsem ti už v době kdy mi bylo cca 13 let a ty jsi hral za Spartu. Ted je mi skoro 30 let a fandim ti porad.

  Ty jsi mě privedl k Arsenalu a zejména díky tobe mu budu fandit i nádale.

  Miluji tvoji hru, zrychleni, agresivitu, bojovnost, skluzy, šajtli, dříve střelu z dálky a hlavne fotbalovou chytrost.

  Byl to pro mě neuvěřitelný zážitek vidět prozatím můj jediný zápas Arsenalu živě, ve kterém jsi navíc nastoupil ty a k tomu spolu s návrativším Henrym. Jen lituji, že jsem tě po zápase minul před stadionem a nezvěčnil se s tebou na fotografii.

  Mrzí mě, že odchazis z Arsenalu, ale asi už je ten spravny čas. Škoda, že te Wenger nestavil častěji, každý viděl, že hre vzdy davas neco navic. Take skoda tech zraneni, ktere trochu brzdily prozreni vsech slepych fandu ci kritiku o tvem vyjimecnem talentu. Snad se ti dobre povede i zbytek kariery.

  Little Mozart..forever

 17. pa3kk19 (karma: 0) #1

  Milý Tomáš, jeden múdry pán raz povedal veľmi zaujímavú myšlienku:“ skús vo svojom živote dosiahnuť to čo máš rád, inak budeš musieť mať rád to čo si dosiahol“. Osobne si myslím,že za posledných 10 rokov si bol členom veľkej rodine, ktorá dobodky splňala prvú časť myšlienky a ktorej si svojimi výkonmi, svojím životom, svojím prístupom a neposlednom rade svojou vášňou pre hru a genialitou pomohol aj ty k jej naplneniu. Pre mňa si človek, ktorý znamenal, znamená a bude znamenať ARSENAL. Neostáva mi nič iné iba sa ti poďakovať za tých krásnych 10 rokov s kanónom na hrudi a myslím, že už aj navždy v srdci. Prajem Ti ešte veľa futbalových úspechov a všetko len to dobré aj do osobného života TRUE GUNNER.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.