Pojistka Arsenalu. Smlouva Emeryho může být ukončena o rok dříve

Teprve minulou středu se Unai Emery stal koučem Arsenalu. Španělský trenér podle britských médií podepsal s Gunners kontrakt na tři roky, páteční The Times však informuje, že smlouva může být vypovězena o rok dříve a to bez jakéhokoliv postihu.

Vedení Arsenalu si do stávajícího kontraktu s Emerym nechalo dodat klauzuli, která v případě nespokojenosti vyprší již po dvou sezónách. Tím pádem by tak bývalému trenérovi Valencie či Sevilly po propuštění nemusela být vyplacena ani libra.

Po dvaadvacetiletém období Wengera je síla v klubu nyní rozdělena mezi více osob. Raul Sanllehi, Sven Mislintat a právě Emery mají klíčovou roli při dojednávání hráčů. V Londýně se očekává, že šestačtyřicetiletý kouč dodrží tříletý kontrakt, zmíněnou klauzulí by však případně chtěli minimalizovat potenciální následky.

The Times zároveň rozumí, že trenér, který v uplynulých čtrnácti letech vedl sedm klubů, je s podmínkami smlouvy spokojený. V předchozím působišti byla Emerymu v létě 2016 nabídnuta dvouletá smlouva, která na konci uplynulé sezóny nebyla po vzájemné dohodě prodloužena.

Arsenal se po éře Wengera hodlá vyvarovat chyb, kterých se dopustil Manchester United po dlouholetém působení Sira Alexe Fergusona. Jeho místo zaujal David Moyes, šestiroční smlouva však byla rozvázána hned po úvodní sezóně.

/foto: twitter.com/ArsenalKingdom/