Polní nemocnice míří na sever – Hans‘ Diary No. 37

Před námi zápasy s Manchesterem United a AC Milan a Áčko Arsenalu vypadá jako by se právě vrátilo z turné po Afghánistánu. Chtělo by se napsat, že „něco takového nepamatuju“, to by ale nebyla pravda. Naopak mám pocit, že tohle zažívám každou sezónu, i když musím přiznat, že momentální rozsah devastace je asi opravdu největší jaký jsem kdy zažil. Zajímavé je, že mužstvo sestavené z toho co zbývá pořád nevypadá jako ta banda nazdárků, co se včera předváděla na Strahově.

Podrobný přehled kdo jak na tom je, najdete třeba na blogu The Cannon. Pro ty co je zajímají podrobnosti a nevládnou tak dobře jazykem Shakespeara nabízím malý anatomický slovníček:
calf = lýtko
thigh = stehno
knee = koleno (pozor, v restauraci si nedávejte pork knee, ale pork knuckle)
hamstring = kolenní vaz(y)
groin = třísla
thumb = palec (pouze na ruce, na noze je to toe)
personal reasons = osobní důvody, což není zrovna nemoc, ale jako důvod absence funguje stejně dobře

I tak se ale Wenger může spolehnout na ty nejklíčovější z klíčových: Touré, Gallas, Flamini, Fabregas, Hleb, Adebayor. Lehmann a Gilberto, spolu s Eduardem a Bendtnerem a vlastně i Ebouem jsou v podstatě prvnímu týmu hodně blízko a dá se předpokládat, že tady zakopaný pes nebude. Problém bude v krajních becích, kde se nabízí pouze Hoyte a Traoré. Proti Ronaldovi a zbytku sebranky – to budou podle mého názoru klíčové pozice, které rozhodnou o výsledku.

Naposledy jsme se s ManYoos v FA Cupu potkali před třemi lety ve finále. Red Devils tehdy vyhráli na střely 683:1 (Van Persieho přímák v nastavení), ale trofej se stejně nakonec stěhovala do Londýna, po té co Jéňa chytil pentli Scholesovi a Paddy Vieira svůj poslední dotyk s míčem v dresu AFC napálil za Carollova záda. Je to sice už dost dlouhá doba, ale vůbec bych se nedivil, kdyby tenhle zážitek byl pro United dodatečnou motivací pro zítřejší zápas. Ještě hodně z nich stále za United hraje: Brown, Ferdinand, O’Shea, Giggs, Scholes, Ronaldo, Rooney…

Osobně nepochybuju o tom, že United do toho zítra půjdou naplno, nejen kvůli FA Cupu, ale také kvůli psychologickému dopingu, který by jim případná výhra jistě poskytla do dalších bojů v Premier League. Na druhou stranu, jak jsem psal minule, jsem zvědavý, jak se k zápasu postaví Wenger & co. Ve středu nás čeká jeden z nejdůležitějších zápasů sezony a riskovat únavu a nedejbože nějaké další zranění není asi přesně to, co má Arséne v plánu. Tím nechci říct, že počítám s tím, že Arsenal zápas vypustí, ale že neudělá obvyklých 150% pro vítězství. Přiznám se, že na nabídku zítra prohra, v dubnu výhra, bych určitě kývnul. Dokonce bych velmi zvažoval variantu prohra/remíza, jakkoli to může vypadat na chudý obchod. Na druhé straně věřím, že i přes marodku, takovou jsme měli dycky na gymplu při čtvrtletní písemce z matiky, udělá tým všechno aby se neopakovala listopadová Sevilla nebo lednový slepičinec.

C’mon You Goooners!!!

Ještě k těm zraněním. Už na konci ledna, před koncem přestupového okna, musel AW vědět, že nejzaměstnanějším oddělením cirkusu zvaného Arsenal je ošetřovna. Přesto nekoupil nikoho. Buď je takový optimista a věří bezmezně i hráčům jako je Traore, Hoyte nebo Gilbert nebo za každou cenu tu slabší důvěru nechce dát najevo. V každém případě je teď mužstvo v zajímavé situaci a všichni budeme napjatě sledovat jak se s ní vypořádá. Kromě VanPersieho a Rosického se dá těžko odhadnou, kdy se dá který hráč dokupy, navíc nějaká větší pauza není v dohledu. Jaro bude z tohoto pohledu ještě zajímavější.

Arsenal plánuje nákup šestatřicetiletého Egyptského gólmana. Četl jsem už hodně nesmyslných přestupových spekulací, ale tahle zamířila okamžitě do TOP 10. Zprávy o letním přestupu Wengera do Barcelony už snad ani nejsou legrační. Pouze trapné. Oproti tomu jednání o novém kontraktu pro Fabregase je tou nejpozitivnější zprávou uplynulého pracovního týdne. Nečekejte ovšem, že nás to ušetří letní dávky zaručených zpráv o jeho odchodu doRealu.

Hezký víkend, Hans
{mos_fb_discuss:18}