Dátum: 26. december/prosinec (streda) 2007

Rozhodca: Steve Bennett (Orpington, Kent)

Portsmouth: James, Johnson, Campbell, Distin, Pamarot, Hreidarsson, Utaka, Davis, Diop, Muntari, Kranjcar, Pedro Mendes, Benjani, Kanu, Taylor, Nugent, Lauren, Hughes, Ashdown.

Noe Pamarot a Sean Davis sa zrejme obaja vrátia do zostavy Pompey.

POMPEY

1. Držali 11-zápasovú šnúru bez prehry až pokým nenarazili na Spu*s (doma) a Liverpool (vonku).

2. Neskórovali v každom druhom zápase z posledných 8 zápasov.

3. Neporazili klub z "Big four" od víťazstva doma nad Liverpoolom 2-1 28. apríla.

4. Jedna remíza im chýba aby ich mali 900 v lige.

5. Vonku získali o 8 bodov viac než doma.

6. Jediný klub, čo keď skóroval prvý gól tak vyhral zápas – 7 zo siedmich.

7. Neskórovali už 360 minút (6 hodín) na Fratton Parku.

Arsenal: Almunia, Lehmann, Sagna, Gallas, Toure, Clichy, Eboue, Gilberto, Fabregas, Flamini, Hleb, Diarra, Rosicky, van Persie, Adebayor, Senderos, Traore, Song, Denilson, Bendtner, Diaby, Eduardo.

Robin van Persie sa zrejme objaví v zostave, po tom čo nechcel riskovať zápas so Slipkami. Theo Walcott je stále zranený (koleno), ale Emmanuel Eboue je fit po 74 odohratých minútach proti Spu*s.

GUNNERS

1. Jediný klub, čo má na svojom konte len jednu porážku v tejto sezóne PL, stratili zatiaľ len 11 bodov v tejto sezóne PL.

2. Jeden z dvoch klubov, čo majú už 13 víťazstiev v PL, tým druhým je Man Utd.

3. Majú najsilnejší útok v PL túto sezónu – 36 gólov z toho 18 vonku čo je v priemere každých 45 minút.

4. Neboli porazení 24 krát z 25 ligových zápasov.

5. Prehrali 2 zo všetkých 29 zápasov v tejto sezóne.

6. Prehrali 1 z 11 ligových zápasov na súperovom ihrisku (2-1 na Riverside.)