Přestup Lukaka do Arsenalu je daleko

Arsenal se stále zajímá o útočníka Anderlechtu Romela Lukaka. Zprávy o bezprostředním přestupu nejsou však ani zdaleka pravdivé. Spekulace o přestupu tento týden vyšla v anglických médiích a tvrdí, že je přestup téměř uzavřen.  

Lukaku je objektem zájmu Arsenalu už několik sezón. Od doby, kdy začal pravidelně střílet branky za Anderlecht B, přitahuje pozornost největších klubů. Skauti nižších úrovní zaznamenali mladého útočníka už během jeho první sezóny v mládežnickém celku, kdy vstřelil 21 v 88mi zápasech.

Zájem o Lukaka začal narůstat v době, kdy odehrál svůj první zápas za první tým Anderlechtu. Jeho otec ale vyslal do světa varování. Rodina se domluvila, že nebude uvažovat o přestupu do té doby, než Romelo dokončí školu, což bude v roce 2011. Tím následné řeči o přestupu značně ustaly.

Zájem Arsenalu o tohoto mladého útočníka stále přetrvává, ale v Belgii vládne názor, že Romelo dříve nebo později přestoupí do Chelsea. Ta už Anderlecht kontaktovala a je připravena, setkat se a domluvit se na ceně. Povídá se rovněž o vlivu Didiera Drogby. Reprezentant Pobřeží Slonoviny poslal Lukakovi podepsanou repliku dresu.  

Cena všudypřítomného a silného útočníka se odhaduje na 18 milionů euro, což je obrovský nárůst oproti třem milionům, které byl Arsenal připraven zaplatit před rokem. Vypadá to, že bude Lukaku jednou z velkých hvězd budoucnosti. Ale pokud bude jeho budoucnost spojena s Londýnem, bude to západní nebo severní Londýn?

/younggunsblog.co.uk/