Přestupové šílenství pokračuje

Už jsme skoro v polovině lednového přestupního období, a zaručených informací o nových posilách neubývá, právě naopak…

Další jméno, které v souvislosti s přestupem na sever Londýna novináři spojují, je Obafemi Martins. Toho ale při vší úctě k jeho schopnostem nepotřebujeme, útočníků máme dle mého víc jak dostatek – RvP, Ade, Dudu, Carlos, Bendtner, Jay Simpson, do prvního týmu nám v Akademii vyrůstají – Rui Fonte, Gilles Sunu a Rhys Murphy, takže mám pocit, že utrácet 13 miliónů liber za forvarda Newcastlu je naprosto zbytečné.

Pokud někde potřebujeme posílit, pak je to už jen post defenzivního záložníka, přičemž předpokládám, že Arshavinův přestup bude úspěšně dotáhnut do konce. Vůbec by mi nevadil příchod Scotta Parkera, s jehož jménem jsme spojování. Vyjímaje něho se hovoří i o hvězdě Bocy Juniors Sebastianovi Battagliovi, o němž toho sice nevím moc, jenom to, že se kdysi neprosadil ve Villarealu, což ale moc neznamená, vezmeme-li v potaz to, že u Žlutých ponorek se neprosadil ani takový hráč, jako Riquelme. Parker má ale z působení u West Hamu zkušenosti s Premier League, je to Angličan, tudíž by neměl mít problém zapadnout do našeho týmu.

Samozřejmě by nebylo špatné, pokud by k nám přišel někdo ze trojice Toulalán, Veloso nebo Cana, jejichž jména se v anglickém tisku taky přetřásají, ale podle mě není příchod žádného z nich příliš reálný.

Taky mě zaujalo, jak mohl Ronaldo vyhrát ocenění pro FIFA nejlepšího hráče roku před Messim, moc by mě zajímalo, podle čeho Ronaldo vyhrál. V této sezóně se mu nic nedaří, většina jeho přímých kopů lítá někam na Sejra, při tricích si většinou způsobí zlomeninu vlasů, a jeho hra je celkově na nejlepšího hráče roku dost mizerná, na rozdíl od Messiho, který táhne Barcu za mistrovským titulem v La Lize.

Je dobře, že má Arshavin zájem o to přijít do Arsenalu i v době naší herní krize, a pokud v zimě přijde ještě jeden či dva další hráči, nemuselo by to letos dopadnout vůbec špatně.

Moc by mě potěšilo, pokud by mohl být nějaký přestup uzavřen před 23:59 31.1.2009, což je obvyklý Arsénův styl (, myšleno v ironii), je to podobné, jako když prohráváte 0:1, v 89. minutě vyrovnáte na 1:1, abyste v 93 minutě vstřelili vítězný gól, což není zrovna to, co by si fanoušek Arsenalu představoval. Chce to Arshavina přivést dříve, než se o něj začne zajímat Man City či Tottenham. Ještě máme spoustu času na to, abychom dokázali zlepšit naše výkony natolik, abychom letos něco vyhráli, stále totiž jsme v boji o tři poháry.

Na anglických fanouškovských stránkách se objevila zpráva, že Arsenal si najal speciálního fyziterapeuta, který je připraven udělat Arshavinovy zdravotní testy. Také se množí zvěsti o tom, že hráč odmítá hovořit s Manchesterem City, protože chce hrát za větší klub, aby se jako fotbalista zlepšoval.

Snad se dočkáme brzkého rozuzlení této už dosti frustrující přestupní ságy, která už trvá víc jak půl roku….