Přestupové spekulace – 2. 8.

Link na předchozí článek o přestupových spekulacích zde.

2.8.

Takuma Asano a Krystian Bielik opustili Arsenal. První jmenovaný přestoupil za částku 1 milion Liber do Partizanu Bělehrad a druhý jmenovaný pak do Derby County (spekuluju se o částce 10 milionů Liber).

Nicolas Pepe by měl být uveden na soupisce pro poslední zápas přípravy s Barcelnou.

Pro financování již uskutečněného přestupu Nicolase Pepeho, se Arsenal pokusí prodat Carla Jenkinsona, Mohameda Elnenyho a Henrikha Mkhitaryana.

27. 7.

Xavier Amaechi je novou posilou Hamburku. Do klubu ze druhé německé ligy přestoupil z londýnského Arsenalu. Ten za 18letého křídelníka dostane 2,5 milionu eur. Přitéct ale do Londýna mohou i další miliony v podobě bonusů. Jejich vyplácení bude záviset na tom, jak se Amaechimu i celému klubu bude dařit. (bbc.co.uk)

Jak David Ornstein informuje níže, Arsenal dosáhl dohody s Lille o příchodu křídelníka Nicolase Pepe. Částka pohybující se okolo 80 milionů euro bude placená po částech, aby se vešla do přestupového rozpočtu Arsenalu. Smlouva by měla být na 5 let. Ještě je nutné se dohodnout s agentem, ale mělo by být vše do řešeno v následujících 24/48 hodinách. Neapol má s Lille také uzavřenou dohodu, ale agent jejich nabídku odmítl.

25.7.

A to není vše. Arsenal právě potvrdil příchod Williama Saliby. Mladý obránce zůstane ještě jeden rok v St. Etienne. Spekulace se tak naplnily.

Arsenal na svých oficiálních stránkách potvrdil příchod Dani Ceballose.

24.7.

Hostování Dani Ceballose nakonec nemusí vyjít, jelikož se ve včerejším přípravném zápase s Arsenalem zranil Marco Asensio.

23.7.

Podle posledních zpráv se obránce Kieran Tierney nebude stěhovat do severního Londýna. Celtic odmítl poslední nabídku, 18 mil. + 7 mil. v bonusech. Bonus by měl být navíc vyplacen pouze v případě, že se Arsenal kvalifikuje to příštího ročníku Ligy Mistrů.

David Orstein z BBC tvrdí, že Arsenal tento týden oznámí dvě nové posily. První z nich je William Saliba, který ale zůstane na ročním hostovaní v Saint Etienne a na roční hostování z Realu Madrid přichází Dani Ceballos. Součástí tohoto hostování by neměla být opce ke koupi.

Daniel Rugani, 24 letý stoper Juventusu, by měl být dalším jménem na seznamu možných posil obraných řad Arsenalu. V sezóně 18/19 si připsal 20 startů za Juventus (15 v lize, 4 v LM a 1 v italském poháru).

Arsenal připravuje další nabídku za Wilfrieda Zahu, který měl Crystal Palace říct, že chce odejít. Některé zdroje uvádí, že součástí transferu má být i hostování Bukayo Saka v Crystal Palace.