Přestupové spekulace Part IV.

 

Manuel Neuer

 

Podle německých deníků je připraven Boss předložit nabídku za brankáře Schalke Manuela Neuera. Arsenal ale bude muset svést bitvu s mnichovským Bayernem.

 

Obsazení brankářského postu je již delší dobu slabým místem The Gunners. Ani Almunia, ani Fabianski se nezdají být dostatečně kvalitní a vypadá to, že jejich dny na Emirates jsou již sečteny.

 

Neuer je naopak brán jako jeden z nejlepších brankářů z mladé generace v celé Evropě. Již delší dobu se hovoří o tom, že Wenger hledá dlouhodobého nástupce Almunii a že po té, co ho zklamal Fabianski, je vlastně Neuer pro něj ideálním kandidátem.

 

Rivalem v bitvě o služby mladého brankáře bude pro Arsenal mnichovský Bayern. Prezident Bayernu Karl-Heinz Rummenigge se už nechal slyšet, že se bude, tak jako neúspěšně vloni, o Neuera ucházet.

 

Pokud Bayern předloží nabídku za Neuera, nebude zřejmě pro Arsenal těžkým soupeřem. Jedním z důvodů je úzký osobní vztah mladého brankáře s Lehmannem, který Manuelovi bezesporu Arsenal doporučí a následně i fakt, že Schalke se nebude v případě prodeje Neuera snažit posílit svého bundesligového rivala.

 

 

Neven Subotic , Jerome Boateng

 

Německé deníky přinášejí i informace, že Arséne Wenger zesílil v úsilí získat dva mladíky z německé Bundesligy. Jde o srbského stopera Borusie Nevena Subotice a o Němce s ghanskými kořeny Jerome Boatenga z HSV Hamburk.

 

Plusem hovořícím pro oba hráče je jejich věk (21 let), mínusem pak cena, kterou budou jejich stávající kluby požadovat. Cena Subotice je údajně Ł12 mil. a Boatenga okolo Ł8 mil..

 

Fernando Muslera

Další hráč, nedávno spojovaný s přestupem do Arsenalu, Fernando Muslera, naopak zřejmě nalezl shodu se svým zaměstnavatelem a pravděpodobně odsouhlasí nabídku nového kontraktu, který by tohoto  uruguayského brankáře udržel u Biancocelesti až do roku 2015.

 

 

Martin Caceres

 

Podle španělského tisku se v hledáčku Arsenalu nalezl mladý obránce Barcelony, toho času na hostování v Juventusu, Martin Caceres.

 

Uruguayský obránce však věří, že se Bianconeri vynasnaží vykoupit ho ze smlouvy u Barcy, která obsahuje výstupní doložku Ł10 mil.. Nečekaně se však do hry o služby rodáky z Montevidea  vložil severolondýnský klub.

 

Juventus se údajně nemůže s Barcelonou dohodnout na odstupném za Cacerese, který přestoupil do Katalánska z Villareallu za částku okolo Ł15 mil., ale nezískal si důvěru trenéra Blaugrany Guardioli.

 

Není žádným tajemstvím, že Arséne Wenger se bude muset v létě poohlédnout za kvalitním stoperem, který by přinesl do zadních řad Arsenalu novou kvalitu, a nahradil pravděpodobně odcházejícího Gallase a za výkonnostním zenitem se nacházejícího Silvestreho.