Přestupové spekulace Part X.

 

Pape Diakhaté

 

Podle Daily Mirror je manager Arsenalu Arséne Wenger připravený posílit svou defenzivu senegalským univerzálním obráncem, Pape Diakhaté. Tento 25letý senegalský reprezentant by měl přijít severolondýnský klub na Ł10 miliónů.

 

Pape je hráčem Dinama Kyjev a letošní sezónu tráví na hostování v Saint-Etienne. Hráč měří 185 cm a může hrát jako střední obránce, defenzivní záložník či levý bek. Jeho velkou výhodou je znalost anglického jazyka, což by usnadnilo jeho aklimatizaci v EPL.

 

Diakhaté je charakterizován jako agresivní, rychlý a velmi dobře technicky vybavený střední obránce.

 

Šance : 50% potřebujeme druhého Songa

 

 

Arda Turan

 

Agent hráče, Ahmed Bulut, pro Sport.co.uk řekl, že Arsenal se zajímá o jeho svěřence Turana.

 

„Arda má kontrakt ještě na 2 roky, zájemce by musel předložit zajímavou nabídku, aby Galatasaray souhlasil s přestupem“.


„Několik klubů se o něj zajímá, mezi nimi Arsenal a Liverpool. Zatím se neobjevila konkrétní nabídka, ale kluby se zajímaly o jeho honorář. Rozhodnutí přijmeme po skončení sezóny.“

 

Šance : 5%, Turecko je možná pro Bosse zemí zaslíbenou pro dovolenou, ale ne pro výběr hráčů

 

 

Mamadou Sakho

 

Naopak obránce PSG si můžeme ze seznamu případných posil škrtnout. Hráčův agent totiž prohlásil, že :

 

Sakho nemá zájem o přestup na sever Londýna, takže Mamadou v dresu s kanónem na hrudi příští rok neuvidíme“.

 

 

Giampaolo Pazzini

 

Podle cuaghtoffside.com chce Arsenal získat útočníka Sampdorie Pazziniho. 25letý hráč hraje asi nejlepší sezónu své kariéry. I díky jeho brankám má Janov šanci hrát příští rok Ligu Mistrů.

 

Dobrá forma hráči poskytla možnost vyniknout i v reprezentaci Itálie, kdy v zápase proti Černé Hoře vstřelil gól a na jeden přihrál.

 

Šance : 1%, jedna sezóna v Sérii A strikera nedělá

 

 

Loic Remy

 

Dalším útočníkem, o kterého se údajně zajímá Arsenal, je hráč OGC Nice, Loic Remy. Tento 23letý hráč, jehož cena se odhaduje na Ł10 miliónů, vstřelil v této sezóně v Ligue 1 v 31 zápasech 13 gólů.

 

Samotný hráč řekl : „Klub, do kterého bych chtěl jít, je Arsenal. Je to můj cíl, priorita. Arsenal má mladý ambiciózní tým a rád sleduji jeho hru“.

„Určitě bych se rychle zaklimatizoval na severu Londýna, o Londýnu jsem často mluvil s Thierry Henrym. Od dětství fandím Arsenalu.“

 

Šance : 10%, máme Chamakha a tak v útoku je trochu přetlak

 

 

/Patrick/