Přestupové spekulace Part XIII.

 

A je tady další porce přestupových spekulací, i když mi připadá, že novináři nějak ztrácejí dech …

 

Klaas Jan Huntelaar

 

Podle caughtoffside.com je Wenger připraven získat v létě útočníka italského AC Huntelaara a má záměr za něj nabídnout až Ł16 miliónů. Boss chce údajně využít napjatou situaci, která v klubu vznikne po odchodu trenéra Leonarda.

 

Když Huntelaar přestoupil v zimě 2009 do Realu, jeho příchod byl spojený s velkým očekáváním. Ve 20 zápasech pak vstřelil 8 branek a nový trenér madridského týmu Pellegrini jej jako nadbytečného prodal za Ł14 miliónů do AC.

 

V průběhu letošní sezóny měl manager Arsenalu problém s obsazením některých pozic, a to v důsledku častých zranění hráčů základního týmu. Největší problém podle caughtoffside.com měl právě s útokem a proto chce přivést Huntelaara.

 

 

Šance : 0%, šance pro Huntelaara je, ale jen kdyby chtěl Boss Chamakha poslat na hostování.

 

 

Phil Jagielka

 

Podle Goal.com svede Arsenal s Manchesterem United boj o služby obránce Evertonu Phila Jagielki. Boss je údajně přesvědčený, že 28letý univerzální obránce by byl ideálním partnerem Thomase Vermaelena a do mladého týmu Gunners by přinesl zkušenost.

 

Arsenal i United začnou licitaci údajně na Ł15 miliónech, ale nedá se předpokládat, že by David Moyes přepustil Jagielku tak levně.

 

 

Šance : 5%, zkušený Phil možná je, ale jeho roční zranění kolene ho dost handicapuje, navíc,  ta cena je prostě mimo

 

 

Robert Green

 

Tento „kladivář“ byl nedávno spojován s údajným přestupem do Arsenalu, ale sám hráč takový postup vlastně vyloučil, když řekl :

 

„Vždy jsem říkal, že jsem šťastným kladivářem a znovu to opakuji. Chtěl bych tu zůstat, ale už nechci bojovat o udržení“.

 

I když současně odchod nevyloučil, protože konstatoval, že pokud se majitelé rozhodnou ho prodat, nemůže s tím on sám nic dělat.

 

Šance : 25%, pokud bude Wenger chtít, asi ho „kladiváři“ prodají

 

 

Philippe Mexes & Steve Mandanda

 

Nekonečný příběh o stoperech a brankářích, kteří posílí v létě Arsenal, má další pokračování. Tentokrát má Arséne Wenger údajně zájem přivést na sever Londýna dva francouzské hráče – Mexese a Mandandu.

 

Oba fotbalisté jsou bezesporu kvalitní a Boss jejich hru podle caughtoffside.com již dlouho obdivuje. Zdroj uvádí, že Arsenal bude mít dost prostředků na přestupy a umožní managerovi přivést takové hráče, kteří zajistí po 7 letech klubu titul.

 

Šance :  Mandanda : 35%, Mexes : 10%