Přestupové spekulace Part XIV.

 

Zdá se, že novinářům po šílené přestřelce kolem Fabregase nějak došel střelný prach….

 

 

Theo Walcott

 

Metro.co.uk přináší informaci, že křídelník Arsenalu The Walcott je v hledáčku Juventusu. Bianconeri by chtěli mladého Angličana získat již toto léto.

 

Skutečnost, že „Juve“ se nekvalifikoval do Ligy Mistrů může způsobit exodus těch nejlepších hráčů z klubu. Vedení „Staré dámy“ je tak rozhodnuté podniknout všechny kroky, aby udrželo pozici klubu a vyjma Walcotta přivést i Arjéna Robbena a Davida Silvu.

 

Šance : 0%, v útoku máme sice přetlak, ale rozhodně ne na pravé straně. Ruce pryč od Thea 🙂

 

 

Phillipe Senderos

 

Senderos bude za týden volný hráč a tak se může rozhlížet, co bude dělat po mistrovství. Sám hráč ani nepočítá s prodloužením kontraktu na severu Londýna.

 

V rozhovoru pro Daily Mail ale Phillipe nevyloučil setrvání na ostrovech.

 

„Jsem v ideálním fotbalovém věku, mám garantovanou účast na mistrovství světa a jsem volný hráč, může být ještě něco lepšího? – ptal se řečnicky Senderos.

 

„Uvítal bych nabídku na pokračování své kariéry v Premier League“.

 

Šance : 100%, že z Arsenalu odejde a 90%, že odejde mimo ostrovy. Volný hráč a stále nemá nabídku?

 

 

Cesc Fabregas

 

Bouře ve sklenici vody se již pomalu uklidňuje, tedy pokud vůbec kdy k něčemu došlo. Tak nějak si totiž neumím představit, že by náš kapitán požádal o audienci u Bosse a řekl mu : Víš, mám kontrakt ještě na 4 roky, ale chci ho porušit a Ty mě pustíš, ať se To to líbí nebo ne. A chci to vyřešit před mistrovstvím, protože ty nervy kolem mi jistě prospějí k perfektnímu výkonu.“ Panebože…

 

Takže dalším, kdo by se zřejmě necítil po ránu dobře, kdyby se k té kauze nevyjádřil, je Xavi Hernandes, který tentokrát bodoval „hláškou“, že pokud chce Cesc trofeje, musí přestoupit do Barcelony.

 

„To, že takový hráč, jako Cesc nevyhrává trofeje, není nic jiného než zločin. On je povinen vyhrávat všechna ocenění, která jen ve fotbalu existují.“

 

„Fabregas nemá jiné řešení, než odejít z Arsenalu. Vrátí-li se k nám, bude to jeho vlastní rozhodnutí a věřím, že fanoušci kanonýrů mu budou v novém klubu přát jenom štěstí,“ řekl Xavi.

 

Thierry Henry

 

Kariéra legendy The Gunners se zřejmě pomalu chýlí ke konci a tak po 16 letech ve vrcholovém fotbalu se Thierry rozhlíží po něčem klidnějším. Již delší dobu se objevují informace o jeho přestupu do USA a tamní fotbalové ligy Major Soccer League.

 

Jako blesk se však objevila informace, že prezident West Ham United David Sullivan se vyjádřil, že má záměr „podepsat“ Henryho a nabídnout mu týdenní plat Ł75 tisíc.

 

„Snažíme se získat útočníka extratřídy a Henry by byl splněním našich přání,“ řekl Sullivan.

 

„Náš klub je zadlužený, ale jeden takový hráč by nám přišel vhod. Henry je stále jedním z nejlepších na světě.“

„Předložil jsem nabídku, která jestli bude přijatá, učiní z Henryho nejlépe placeného hráče historii našeho klubu. Henry by mohl hrát v každém klubu Premier League.“

 

Šance : 5%, a to jen díky tomu, že TH14 má v Londýně dceru. Jinak Sullivan není při smyslech, bojovat o přežití v PL s klubem, který má Ł50 miliónů na krku, určitě TH nechce.

 

 

Bojan Krkič

 

Podle Caughtoffside se Arsenal zajímá o barcelonského útočníka Bojana Krkiče. Tento mladík se velice složitě dostává do základní sestavy a to na úkor jiného odchovance klubu – Pedra. Zdá se, že Krkič tomu nechce nečině přihlížet.

 

Situace se přiostřila ještě v posledních dnech, kdy vedení klubu přivedlo Davida Villu, který zřejmě zaujme místo Zlatana Ibrahimoviče a tak bude v příští sezóně Bojan nadále sedět na lavičce.

 

Bojan je klubem ceněný na Ł14 miliónů.

 

Šance : 10%, ale možná až za rok. Nyní je v útoku přetlak a podle mého dá všem stávajícím Boss ještě rok šanci.

 

/Patrick/