Přestupové spekulace Part XV.

 

Kauza Cesc pomalu utichá, v katalánské pokladničce je totiž zřejmě prázdno + další spekulace za uplynulý týden.

 

Cesc Fabregas

 

Okolo CF4 se situace trochu uklidnila, novináři už s žádnými „bujnými“ spekulacemi nepřicházejí, jen šéfové Blaugrany si před volbami vedení katalánského klubu neodpustili malá rýpnutí. Stávající prezident Laporta se nechal slyšet, že respektuje přání CF4 hrát na rodné hroudě, avšak klub nehodlá za něj platit odstupné, které je netržní.

 

„Neplánujeme přeplácet žádného hráče. O Fabregase máme zájem a Arsenal to ví, ale nebudeme platit nadhodnocenou cenu za jakéhokoliv hráče. Pokud jde o přestupy, posílíme podle možností, ale nebudeme platit nerealistické částky“, řekl Laporta.

 

To kandidát na nového prezidenta Blaugrany Marc Ingla, bojujíc o hlasy fanoušků, ujistil příznivce, že CF4 je na nejlepší cestě k podepsání kontraktu s Barcou. Kandidát Ingla je přesvědčený, že k přestupu dojde ještě před začátkem nové sezóny.

 

„Ano, Cesc odejde z Arsenalu a přestoupí do Barcy“, řekl v rozhovoru.

 

„Peníze nehrají žádnou roli, protože přáním Cesca je hrát v Barceloně a stejné přání mají všichni fanoušci.“


„Arsenal je mimořádný klub se kterým máme skvělé vztahy a já jsem jistý, že v otázce Fabregase dojdeme k porozumění. Chceme rychle ukončit jednání a nabídnout Fabregasovi kontrakt“.


„Věřím, že doba Cesca v Arsenalu je u konce a on sám touží hledat nové výzvy v našem týmu“.


Šance : 25%. Pokud si někdo myslí, že mediální štvanicí donutí Gazidise prodat Cesca pod cenou, tak nezná američany. Cesc má platnou smlouvu a pokud ho někdo bude chtít, bude muset sáhnout hlouběji do kapsy, aneb Ł30 miliónů je prostě málo, pane Laporto.

 

 

Steven Taylor

 

Vyjma zahraničí (Laurent Koscielný, Pape Diakhate) se Boss rozhlíží po stoperech i na ostrovech a zaměřil se jmenovitě na stopera Strak Stevena Taylora.

 

Kontrakt tohoto 24letého odchovance hráče končí na St James´ Parku již za rok a majitel klubu Mike Ashley se nechal , že vedení nebude vydávat velké finance nejen na nákupy nových hráčů, ale ani na zvýšení platů hráčům stávajícím a to přesto, že se po roce vrátili do Premier League.

 

Na tomto základě spekulují novináři, že nebude složité přesvědčit klub i hráče o přestupu Taylora do Londýna, zvláště když Arsenal poptává nové stopery. The Gunners se však budou muset vypořádat se zájmem Chelsea, Evertonu či Aston Villy a je otázkou, zda částka Ł5 miliónů, kterou se chystá Le Professeur nabídnout, bude konkurenceschopná.

 

Šance : 70%. Pokud ho Boss skutečně chce, může se transfer uskutečnit, v Londýně mu dají určitě vyšší plat a Mike Ashley bude mít aspoň nějaké peníze z přestupu, za rok by odešel zadarmo.

 

 

Jean Makoun

 

Záložník Lyonu Jean Makoun přiznává, že jeho další účast v klubu je nejistá a že pokud se objeví šance klub opustit, nebude váhat.

 

Kamerunský hráč k tomu dodal :

 

„Zůstávají mi ještě dva roky do konce kontraktu. Neodmítám žádné varianty, protože je nutné si přiznat, že to nebyla moje nejlepší sezóna.“

O hráče se vyjma Arsenalu zajímá ještě To*tenham a Juventus.

 

Šance : 50%, DM potřebujeme, ale 2 Kamerunci na stejný post? To by byla rarita…

 

 

Anthony Modeste

 

S přestupem do Arsenalu je spojovaný útočník Nice, který však letošní sezónu strávil v Ligue 2 – Angers.

 

Mladého Francouze nazývají „novým Henrym“ a to z důvodu fantastického výkonu v letošní sezóně, kdy ve 36 zápasech vstřelil 19 branek.

 

Modeste má po ročním hostování v Angers  naději hrát od srpna v základu v Nice, ale bude to záviset od osudu Lorica Rémy, který má údajně namířeno z klubu.

 

Šance : 30%. Modeste je sice talent, ale na Ashburton Grove je v útoku plno, jedině snad, že by Boss chtěl prodávat.

 

 

Mark Schwarzer

Brankář FC Fulham popřel, že by ho kdokoliv ze severu Londýna kontaktoval.

 

„Neslyšel jsem nic jiného, než to, co se píše v novinách, takže jsou to jenom spekulace. Mám zde smlouvu ještě rok a svou blízkou budoucnost spojuji s The Cottagers. Nemyslím, že by se něco mělo změnit“.


Šance :  70%, smlouva na jeden rok, takže je nejvyšší čas prodávat a Arsenal zkušeného brankáře potřebuje.