Přestupové spekulace Part XVII.

 

 

Evergreen Joe Cole říznutý stoperem a dvěma záložníky, aneb před MS v JAR už novináři psali o něčem jiném a tak se spekulací moc neurodilo…

 

André Santos

 

Podle portálu tribalfootball se Arsenal zajímá o obránce Fenerbahce André Santose. Zkušený brazilský hráč by měl stát okolo Ł12 miliónů a londýnský klub není jediný zájemce o jeho služby, spekuluje se i o Juventusu a Realu.

 

Santos je univerzál, může hrát na místě levého beka i středního obránce, Zdá se, že jestli Lorient nepřistoupí na přestupní podmínky Laurenta Koscielného, mohl by André Santos být vhodnou náhradou.

 

Šance : neznám, takže si netroufnu hodnotit. Je v ideálním věku pro obránce, mohl by u nás hrát klidně 5 let, ale z Turecka se zase do PL moc nepřestupuje, pro mne velká neznámá.

 

 

Joe Cole – Eduardo

 

Joe Cole by se mohl podle Daily Mail stát po návratu z mistrovství světa hráčem Arsenalu. Exkřídelník Chelsea by měl nahradit Eduarda, který se po těžkém zranění ze zimy 2008 stále nemůže vrátit do své původní formy.

 

Wenger sice ve čtvrtek novinářům potvrdil, že je velkým fanouškem Joe Colea, ale stále není zřejmé, zda jsou pravdivé informace, že hráč již podepsal s The Gunners předběžnou smlouvu, podle které by měl strávit na severu Londýna 3 roky a pobírat Ł80 tisíc týdně.

 

Tým z Ashburton Grove by po příchodu Colea měl opustit Eduardo, kterého chce údajně získat Aston Villa.

 

Šance : dám mu 90%, už se mluví o nižším platu a Boss mlží, že ho nechce i když se mu líbí a že prý se mu líbí Pienaar,kterého zase chce, takže jelikož řečeno slovy klasika Boss „popírá že se popírá“, tak já bych tomu i začal věřit. Dudua je mi líto, ale už letos si moc nekopl a tak si myslím, že ho čeká u nás poslední sezóna.

 

Steven Pienaar

 

Těsně před zahájením mistrovství světa vyjádřil Arséne Wenger přání získat do týmu hráče Evertonu Pienaara.

 

Africký záložník je klíčovou postavou The Toffees, ale do konce kontraktu mu schází již jen jeden rok. O prodloužení sice hráč již jedná, ale s klubem se dohodl, že pokračovat budou po mistrovství světa.

 

Není to poprvé, co se Boss o tohoto hráče zajímá, již za jeho působení v Ajaxu byl Steven Pienaar údajně velice blízko k přestupu na sever Londýna.

 

„Rozhodně byl jedním z nejlepších hráčů v této sezóně, rád bych ho viděl v Arsenalu, pozoruji ho již nějaký čas“, řekl k tomu Wenger.

 

Šance : 40%, ale jen tak nějak aby se neřeklo, v záloze je přetlak a osobně mám pocit, že jeho věk hovoří proti, ale třeba se mýlím

 

 

Mesut Özil

 

Podle thefirstpost.co.uk má Arsenal šanci získat mladého německého záložníka Mesuta Özila. Tento původem turecký hráč hájí v současně době barvy Werderu Brémy a odehrál za něj již 53 zápasů a vstřelil 10 gólů.

 

Arsenal nabízí za hráče Ł12 miliónů, ale zdá se, že Werder vyčká se závěrečným jednáním až po mistrovství světa a očekává, že cena hráče se může zvýšit. Arsenal byl s přestupem tohoto hráče spojován již dříve, ale teprve nyní podal oficiální nabídku.

 

Šance : 0%, myslím, že Ł12 mio je málo, Werder by ho nepustil.

 

 

/Patrick, různé zdroje/