Preview: ARSENAL FC – CARDIFF CITY FC


Základní informace

1.1.2014 (středa)

16:00 (SELČ)
 
Emirates Stadium
Moss – Long, Child (Gibbs)

 

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

Pro zápas s Cardiffem nemůžeme počítat s Gibbsem, Ramseym, Özilem a Giroudem. Sestava tak nabývá jasnějších obrysů. Gibbse nahradí Monreal, pokud nebude k dispozici dostane na levém okraji šanci Vermaelen nebo Flamini. Místo Ramseyho s Özilem nastoupí duo Rosický – Wilshere, popřípadě Rosického naradí Cazorla. A na hrotu si zahraje Nick Bendtner.

Sestava by tedy mohla vypadat takto:

Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Arteta, Wilshere, Rosický – Walcott, Bendtner, Cazorla (Podolski)

Kdo si nezahraje dnes, dostane určitě šanci v sobotu proti Spurs v rámci zápasu FA Cupu. Po něm následuje víc než týden volna, takže nějakou zásadní rotaci nečekejme. Pokud se nám podaří zápas dobře rozehrát, vstřelíme-li relativně rychle branku a nebudeme muset osmdesát minut marně bušit do zdi na velkém vápně, nemuselo by to naše chlapce stát zase tolik sil.

EDIT: Podle posledních zpráv je zatím nejistý i start Rosického a Walcotta, otazník vidí nad nemocnými Vermaelenem a Monrealem. Pokud by všichni jmenovaní chyběli, hrála by ve středu pravděpodobně tato jedenáctka:

Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscileny, Flamini – Arteta, Wilshere, Cazorla – Gnabry, Bendtner, Podolski


Představení soupeře

Celý název

Cardiff City Football Club

Přezdívka

The Bluebirds

Založen

1899

Stadión

Cardiff City Stadium (kapacita 28,016)

Majitel

Vincent Tan

Předseda

Mehmet Dalman

Manažer

 

Soutěž

Premier League

2012/13

The Championship, 1. místo

Cardiff se po 51 letech vrátil do nejvyšší soutěže a odehraje v ní letos svoji teprve šestnáctou sezónu na vrcholu. I přes reaktivně velmi krátké účinkování na nejvyšší úrovni, dokázali v historii nasbírat pár zajímavých úspěchů – druhé místo v lize, semifinále Poháru vítězů poháru, finále Ligového poháru. Nejvíce se jim dařilo v FA Cupu – jedno vítězství, dvě další finále, semifinále. Většina těchto úspěchu se ale datuje do meziválečného období, přesněji do dvacátých let minulého století, kdy k již zmiňovanému FA Cupu také pětkrát vyhráli velšský pohár.

Letošní sezóna je v polovině a Cardiff nemůže být spokojen se svým postavením v tabulce. Místo klidného středu tabulky se pohybují na hraně sestupu a v druhé polovině ligy budou muset hodně přidat, zejména doma, aby se utrhli ode dna a zajistili si prvoligovou příslušnost i pro příští sezónu. A zcela jistě musejí hledat někoho, kdo bude střílet branky – ať už řešení bude ve zlepšení formy stávajících hráčů nebo v angažování posily v zimním přestupním období, aktuálně jsou jeden z nejméně produktivních týmů EPL.


Match Facts

Arsenal posledních dvanáct zápasů ve všech soutěžích s Cardiffem neprohrál (W7 D5)

Cardiff v posledních třech ligových zápasech na půdě Arsenalu neprohrál (W1 D2), ovšem poslední z těchto zápasů se datuje do roku 1962

Arsenal vstřelil tuto sezónu  pouze šestnáct branek v devíti domácích ligových zápasech

Na druhou stranu jsme inkasovali v této ligové sezóně pouze 18 branek, společně s Evertonem nejméně z celé ligy

Za Cardiff Letos nastoupilo do ligových zápasů pouze osmnáct různých hráčů, nejméně z celé EPL

Hráči Arsenalu naskakující z lavičky vyprodukovlai čtyři asistence, to je nejvíce v lize

(arsenal.com)