Preview: ARSENAL FC – MANCHESTER CITY FC


Základní informace

29.3.2014 (sobota)

 
18:30 (SELČ)
 
Emirates Stadium
Mike Dean – Collin, Brooks (Friend)

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

Nikdo se do sestavy nevrací, nikdo se nám nezranil. Dobrá zpráva nebo špatná zpráva? Záleží, jestli vidíte sklenici poloprázdnou nebo poloplnou. Zároveň to znamená, že ať vymýšlím, co chci, můžu jen opakovat totéž, co před úterním zápasem. Nečekejme žádný vítr v sestavě, velmi pravděpodobně uvidíme sestavu totožnou s tou, která zahajovala úterní zápas, tedy:

Szczesny – Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs – Flamini, Arteta – Oxlade-Chamberlain, Rosický, Cazorla – Giroud

Arsene Wenger může zkusit oživit střed zálohy nasazením Källstöma místo Artety nebo před Gibbse postavit Podolskiho, ten ale v úterý ukázal, že role žolíka je pro něj (a pro tým) aktuálně lepší než základ. Možná zkusíme překvapit Citizens Sanogem na hrotu, proč ne. Sobotní zápas bude poslední prověrkou s týmem z letošní TOP4 a zatím z nich vycházíme nepříliš lichotivě – všechny venkovní utkání jsme prohráli, navíc s vysoce pasivním skóre 4:17. Na druhou stranu by úspěšné zvládnutí tohoto zápasu mohlo znamenat, že jsme s těmito týmy doma neprohráli (zatím W1 D1), aspoň slabá útěcha při bídě posledních dnů.


Představení soupeře

Celý název

Manchester City Football Club

Přezdívka

The Citizens

Založen

1880

Stadión

Etihad Stadium (kapacita 47,407)

Majitel

Mansour bin Zayed Al Nahyan

Předseda

Khaldoon Al Mubarak

Manažer

Manuel Pellegrini

Soutěž

Premier League

2012/13

Premier League, 2. místo

Letošní souboj o titul se pomalu, ale jistě mění v dostihy dvou z nejbohatších klubů v lize. Na jedné straně stojí ruský magnát Abromovič, na straně druhé petrodolary z Abu Dhabi. O krůček blíže jsou teoreticky Citizens – na Blues sice ztrácejí 3 body, mají však k dobru ještě dva zápasy. Arsenal ztrácí na City body tři, ale odehrál již o dva zápasy více. A poslední do našeho kvarteta – Liverpool ztrácí na City bod jeden a má odehrán o zápas víc. Je ošemetné počítat body z dohrávek (kdo by třeba čekal ,že se Swansea nezískáme plný počet bodů), ale Citizens hrají ve výborné formě, od prosince prohráli v lize jediný zápas, na začátku března si zvedli náladu ziskem Ligového poháru a tím, že se rozloučili s Ligou mistrů i FA Cupem si, ač neradi, uvolnili ruce a soustředí se pouze na titul.

Tým střelecky táhne Agüero, ale ani jeho 15 branek nestačí na pozici nejlepšího ligového střelce Citizens. Tím je se 17 zásahy Yaya Toure, který ve třiceti letech prožívá svou nejproduktivnější sezónu. Dobře zapadl i Alvaro Negredo a ve své první sezóně v Anglii nastřílel už 23 branek (PL – 9, CC/FAC – 9, LM – 5). Tradičně se daří Edinu Džekovi, který se už také dostal na 20 branek (PL – 10, CC/FAC – 8, LM -2).


Match Facts

Tentokrát a naprosto vyjímečně bez Match Facts, protože musím odjet do hor, kde už ani lišky nedávají dobrou noc a kde datové připojení je jen blouznivý sen.