Preview: Arsenal vs. Crystal Palace

Neděle 19. března 15:00, Emirates Stadium.

Po čtvrtečním vyřazení a velkém zklamání se musíme rychle oklepat a opět se plně soustředit na ligu.

V neděli nás čeká další malé londýnské derby, ve kterém vyzveme trápící se Eagles. Ti však v týdnu odvolali svého manažera a bývalého kanonýra, Patricka Vieiru. Prozatím jej nahradí Paddy MacCarthy. Každý z nás si snad ale pamatuje, jak jsme hráli naposledy proti týmu, který byl ve stejné situaci, že Seane Dychi.

I přes tuto situaci je obrovským favoritem na vítězství právě domácí Arsenal. Kanonýři nadále okupují první příčku s náskokem 5 bodů a mají šanci tento odstup zvětšit protože ManCity o víkendu hraje FA Cup.

Ve 13 domácích ligových zápasech se Arsenal pyšní formou 10-2-1 se skóre 34:16. Crystal Palace si z 13 venkovních utkání odvezlo dohromady 10 bodů (2-4-7, skóre 9:16). Co se formy týče, také rozdíl nemůže být větší. Arsenal v posledních 5 zápasech PL 5x zvítězil (skóre 15-4), zatímco Palace získalo pouhé 2 body (skóre 1:4) a branku naposledy vstřelilo 18. 2. do sítě Brentfordu při remíze 1-1. Navíc jako jediný tým PL ještě v kalendářním roce 2023 nevyhráli.

Crystal Palace z 22 venkovních zápasů novodobé éry PL proti nám zvítězilo jen 2x (říjen 1994 a duben 2019). V posledních 4 takových zápasech ale z Emirates neodjeli jako poražení (1-3-0). První vzájemné utkání v této sezóně ovládl Arsenal na Selhurst Parku 2-0 (Martinelli, Guehi – vlastní).

V neděli nemůže Mikel Arteta počítat se zraněnými Mo Elnenym, Eddie Nketiahem a Takehiro Tomiyasuem. S největší pravděpodobností do utkání také nezasáhne William Saliba. Na straně hostí pak nenastoupí Vicente Guaita, Sam Johnstone, nám známý Albert Sambi Lokonga. Otazník visí nad Nathanem Fergusonem, Willem Hughesem a Jamesem McArthurem.

Hlavní sudí utkání bude Stuart Attwell, asistenty budou Lee Betts a James Mainwaring. Čtvrtým rozhodčím bude Andy Madley a u VARu budou sedět Darren England a Sian Massey-Ellis.

Předpokládaná sestava:
Ramsdale – Zinchenko, Gabriel, Holding, White – Xhaka, Partey – Martinelli, Odegaard, Saka – Trossard