Preview: Borussia Dortmund – Arsenal FC

První zápas Arsenalu ve skupinové fázi Ligy mistrů, to je setkání starých známých – vždyť od posledního vzájemného zápasu to není ještě ani rok. Arsenal při tehdejší návštěvě na Signal Iduna Park dokázal vybojovat tři body díky brance Ramseyho a vrátil tak domácím porážku 1:2 z Emirates Stadium.

Dortmund v létě podle očekávání opustil Robert Lewandovski a Jürgen Klopp se rozhlížel po náhradě. Přivedl si několik ofenzivních hráčů, kteří by měli Lewandovskiho nahradit. Kolumbijský útočník Adrián Ramos odehrál už pět ročníků Bundesligy za Herthu, Ji Dong-won hrál za Sunderland a už má za sebou také rok v Německu. Jen Ciro Immobile nemá zkušenosti z německé ligy, ale zase je to nejlepší střelec loňské Serie A. A Klopp nepřivedl jen útočníky, po dvou sezónách v Manchesteru United se vrátil Shinji Kagawa a do obrany přišel Matthias Ginter, který má teprve dvacet let, ale už se může chlubit medailí pro mistra světa z letošního MS v Brazílii.

Bundesliga má za sebou tři kola, Dortmund si až na výpadek v prvním kole, kdy doma podlehl 0:2 Bayeru Leverkusen, vede dobře – vyhrál na hřišti Augsburgu, doma porazil Freiburg. V úterním zápase budou domácí citelně postrádat zraněného Marco Reuse, který bude nejméně do konce měsíce mimo hru. Chybět budou zřejmě také Mats Hummels, Nuri Sahin, Ilkay Gundogan, Jakub Blaszzczykowski a Oliver Kirch. Do dobré formy se dostává navrátilec Kagawa, který proti Freiburgu jednu branku dal a na další nahrál.

Zápas bude v režii portugalských rozhodčích ve složení: Olegário Benquerença – Ricardo Santos, Nuno Pereira – Carlos Xistra, Marco Ferreira – Nélson Moniz

(Článek bude aktualizován)