Preview: Leicester City FC – Arsenal FC

Arsenal odehraje druhý ligový zápas v řadě na hřišti soupeře, tentokrát míříme na stadión nováčka soutěže z Leicesteru.

The Foxes, jak bývá tým Leicesteru City FC přezdíván, postoupili do Premier League jako vítězové The Championship. Loňskou sezónou prošli velmi suveréně, snad až na drobné zaváhání na začátku prosince, kdy prohráli dvakrát za sebou. Následovala ale úctyhodná série, ve které třiadvacetkrát v řadě nepoznali porážku. Celkově získali 102 bodů a od 26.12.2013 drželi až do konce soutěže první příčku, v konečném účtování měli devět bodů náskok na druhé místo. S průměrem vstřelených branek na zápas 1,8 byli druhým nejlépe střílejícím týmem The Championship. Velký podíl na tom měl David Nugent, který z 83 branek vstřelil skoro čtvrtinu, 20 branek. Druhým nejlepším střelcem týmu byl Jamie Vardy s 16 zásahy. Vardy zároveň nasbíral nejvíce žlutých karet z týmu, 9.

Pro letošní sezónu Leicester zatím nepřivedl moc posil, ale udržel loňský tým. Asi nejzajímavější posilou je ex-Kanonýr Mathew Upson, zkušenosti z Premier League má i záložník Marc Albrighton, který přišel z Aston Villy. Posilou v ofenzivě bude Argentinec Leonardo Ulloa, který vstřelil jednu branku Evertonu v prvním kole. První zkušenosti s Premier League by měl v týmu nabírat i odchovanec Manchesteru United a syn bývalého anglického reprezentanta Jack Barmby. Dá se čekat, že Leicester ještě zkusí v posledních dnech přestupního období získat na hostování hráče, kteří nebudou mít jisté místo v sestavě jiných klubů PL.

Leicester zatím v předešlých dvou zápasech získal jediný bod, ale i to můžeme považovat za slušný start. Doma přivítal Everton a uhrál remízu 2:2. V minulém kole zamířil na Stamford Bridge a opět dostal dvě branky, žádnou se mu ale nepodařilo vstřelit.

Rozhodčí: Anthony Taylor – Beswick, Cann (East)