Preview ZápasuWest Brom : Arsenal

Forma

0-5-5

5-3-2

Soutěž: English Premier League

Stadion: The Hawthorns

Rozhodčí: Mike Dean

Před závěrečným utkáním Arsenalu v kalendářním roce 2017 přinášíme poprvé Brief, ten nahradí obvyklé preview. Hlavním tématem střetnutí je Arséne Wenger, který bude trénovat rekordní 811. zápas v Premier League.

Wenger svůj první zápas v Anglii vedl 12. října 1996 na půdě Blackburnu, momentálně předního týmu League One. Jen pro představu, bylo to několik měsíců poté, co Spice Girls vydali svůj první singl. Princ z Walesu se zrovna rozvedl a Alan Shearer se stal nejdražším fotbalistou světa, když přestoupil do Newcastlu za 15 milionů lliber.

„Samozřejmě jsem byl natěšený,“ vzpomíná Arséne Wenger na svůj debut pro oficiální stránky Arsenalu. „Přišel jsem z Japonska a měl jsem radost z toho, že dostávám šanci v Anglii, protože jsem zde chtěl vždy trénovat. Netušil jsem, jak mě přijmou hráči. Ve své podstatě jim bylo přes třicet let,“ pokračoval.

„Devět z nich mělo více jak třicet, Dennis Bergkamp a Paul Merson se pohybovali na devětadvaceti letech, ale dalším bylo třicet, jednatřicet nebo dvaatřicet. Jednalo se o silné muže, kteří se pyšnili anglickým duchem. Mnoho hráčů mělo velké osobnosti. Nikdy netušíte, jakému odporu budete čelit, když nastane změna.“

Utkání na Ewood Parku skončilo vítězstvím Gunners 2:0. Od té doby francouzský trenér usedl na lavičku Arsenalu k dalším 809 utkáním, díky čemuž ve čtvrtek vyrovnal rekord Sira Alexe Fergusona. Během jednadvacetiletého působení získal Wenger tři tituly z nejvyšší anglické soutěže a sedm FA Cupů.

„Je to trochu jako když se vydáte na maraton, také v něm běžíte krok po kroku,“ vyjádřil se k rekordnímu počinu. „Pokud se podíváte zpět, tak vidíte, že jste uběhli určitou vzdálenost. Naše práce je o budoucnosti. Pořád se v ní díváme na následující zápas, abychom napravili, co jsme udělali předtím a doufali tak, že nás čeká perfektní utkání. I z tohoto důvodu se vůbec nedívám zpátky.“

Zranění hráči:

Arsenal: Cazorla (kotník), Monreal (kotník), Ramsey (hamstring), Giroud (hamstring)

WBA: London (hamstring), Chadli (stehno)

Informace před utkáním:

Počet vzájemných zápasů: 140 (71 výher, 31 remíz, 38 proher)

Počet branek z pohledu Arsenalu: 242:175

Branky na jeden zápas: 2, 98

Zajímavá čísla:

2: – “Baggies“ proti Arsenalu vyhráli svá dvě poslední domácí utkání, tedy stejný počet, jako v předešlých třiadvaceti duelech na Hawthorns.

23 – Arsenal v posledních třiadvaceti zápasech Premier League proti West Brom pokaždé vstřelili branku. Jedná se o nejlepší bilanci proti některému z týmu nejvyšší anglické soutěže

811 – Arséne Wenger povede v Premier League svůj 811. zápas, čímž překoná Sira Alexe Fergusona. Ten v posledním zápase na trenérské lavici remízoval právě na hřišti WBA 5:5.

12 – Poté co Alan Pardew, současný trenér West Brom, v úvodních třech zápasech Premier League proti Arsenalu neprohrál (2 výhry, 1 remíza), ve zbylých dvanácti utkáních již nevyhrál (3 remízy, 9 porážek).

Rozhodčí utkání: Mike Dean

Barva dresů: WBA – modrobílá(brankář zelená), Arsenal – červenobílá(brankář oranžová)

Slovo do pranice

Co by Wenger chtěl zanechat při odchodu z klubu…
Na životnost klubu jsem měl pozitivní vliv. Pracoval jsem v souladu s hodnotami, které byly pro mě důležité a také důležité pro klub, který jsem respektoval a pro nějž jsem pracoval s naprostou oddaností a čestností. To je v podstatě vše. Během mého období klub neutrpěl výrazný krok zpátky, ale naopak se posunul vpřed.

Nedělní utkání
Arsenal ve čtvrtek rozjel velice náročný program. Pokud Gunners dokáží postoupit do čtvrtého kola FA Cupu, tak je včetně silvestrovského duelu čeká do konce ledna devět utkání. Ať tak či tak, do 14. ledna musí londýnský tým sehrát ve třech různých soutěžích pět duelů.

Nabízí se tedy otázka rotace, zvláště když ve středu hrajeme na Emirates Stadium proti Chelsea. West Brom patří poslední místo, letos vyhrál jen dvě utkání. Jen připomínám, že první zápas v sezóně vyhrál náš tým 2:0 díky brankám Lacazetta.

Arséne je letos méně čitelný a je schopný nasadit hru na tři, stejně jako na čtyři obránce. Vezmeme-li ale skutečnost vcelku vydařeného utkání na hřišti Crystal Palace, nebude hodlat hru na tři vzadu měnit.

Teoreticky nemusí dojít ani na změně v základní jedenáctce, ale doufám, že bude rozumný a ke dvou změnám se přinutí. Otázkou však zůstává, kde to bude potřeba nejvíce. Obranou trojici nechá pohromadě a zasáhne spíše do zálohy. Jelikož nebude chtít riskovat přetížení Jacka, nahradí ho Coquelin. Lacazette hraje u nás první sezónu a ačkoliv chce evidentně hodně hrát, při zranění Oliho by ho před lednem bylo možná i dobré nechat na lavičce jen. Proto zkusím překvapení a do sestavy hodím Dannyho.

/arsenal.com/

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor

Články o zápase

Report ze zápasu