Preview ZápasuArsenal : Chelsea

Forma

0-0-1

1-0-0

Soutěž: Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Paul Tierney

Arsenal se po nepovedeném vstupu do sezóny utká v 2. kole s Chelsea. Blues si na konci minulé sezóny zvýšili reputaci, když zvítězili v Lize mistrů a stali se evropskými šampióny. Nicméně tito šampióni byli schopní také prohrát s Gunners v obou ligových kolech. Není tedy na místě mávat bílou vlajkou, v derby jde vše stranou. Je úplně jedno, že Blues přivedli za 100 anglických míčů Romela Lukaka. Arsenal už tolikrát vyzrál na miliardářské kluby i přes to, že měl papírově slabší tým, že to nehraje vůbec žádnou roli. Takže pojďme fandit a držet hráčům palce. Tohle bude londýnské derby s plnou parádou. Domácí fanoušci budou určitě hladoví po fotbale a mužstvo náležitě podpoří.

V 1. kole chyběla řada hráčů včetně největších hvězd Aubameyanga a Lacazetta. Jak se o několik dní později ukázalo, čtyři hráči včetně výše jmenovaných byli pozitivně testovaní na Covid-19. Podle nejnovějších informací by se do sestavy mohl vrátit právě kapitán Arsenalu a rovněž Willian. Šance jsou však 50 na 50. Lacazette a Runarsson k dispozici ještě nebudou a přeji jim brzké uzdravení.

Chelsea minulý víkend porazila Crystal Palace na Stamford Bridge 3:0. O góly se postarali Alonso, Pulišić a Chalobah. Chelsea hrála v rozestavení 3-4-3.

Mendy

Chalobah – Christensen – Rüdiger

Azpilicueta – Jorginho – Kovačić – Alonso

Mount – Werner – Pulišić

Otázkou je, jak sestavou zamíchá příchod Lukaka. Pravděpodobně nahradí na hrotu Wernera a ten se teoreticky může přesunout na pravou nebo levou stranu útoku. Covid pozitivní jsou podle informací Loftus-Cheek a Pulišić a neměli by tak nastoupit. 75% šanci na návrat do sestavy má Kante a Ziech.

COYG!

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor

Články o zápase

Report ze zápasu