Preview ZápasuBournemouth : Arsenal

Forma

2-0-3

2-3-0

Soutěž: FA Cup

Stadion: Vitality Stadium

Rozhodčí: Martin Atkinson

Hezké sobotní poledne.

Arsenal se v pondělí večer porve o postup do dalšího kola FA Cupu. Po zdolání Leedsu čeká tým výjezd na hřiště Bournemouthu. Mikel Arteta bude mít znovu v krátké době šanci na reparát. Proti našemu pondělnímu soupeři totiž začal svou trenérskou kariéru u nás, když Arsenal získal bod z Dean Court. Psal se tehdy 26. prosinec 2019. Jen o měsíc později tak má šanci podobně jako v posledním zápase s Chelsea, poučit se ze svých chyb a zajistit postup. Zatím si náš nezkušený kouč připsal 2 výhry, 4 remízy a 1 porážku. Není to úplně ideální, ale vzhledem k rozpoložení mužstva, když ho přebíral a kvalitě soupeřů, to není ani žádná hrůza. K tomu si přidejte naši zdravotní krizi v zadních řadách, pár červených karet a je až s podivem, co vlastně dokázal.

Pokud bude mužstvo bojovat do konce sezony tak, jak proti Chelsea v desíti, vůbec bych se o budoucnost našeho klubu nebál. Pojďme si ještě jednou připomenout sólo Gabriela Martinelliho, protože tohle prostě nikdy neomrzí! Mladý Brazilec si ve své úvodní sezoně připsal již 10. branku! Dokonce srovnal i rekord Anelky při skórování ve 2 ligových zápasech po sobě. Jen tak dál!

Bournemouthu se v poslední době moc nedařilo. V lize je dokonce až 18., ačkoliv v posledním zápase porazil Brighton 3:1. Cherries mají spolu s Arsenalem nejvíce zraněných z anglické ligy, což se nejspíš také podepsalo na zhoršených výkonech. Svěřenci Eddie Howea prožívají nejhorší sezonu za poslední 4 roky a budou se muset ještě otáčet, aby nesestoupili. Arsenalu se vrací alespoň Sokratis, který sice musí projít ještě testem před zápasem, ale vypadá to s jeho návratem nadějně. Naopak Arsenal nemůže počítat s Luizem, který byl proti Chelsea vyloučen a také s Aubou, který si odpykává 3-zápasový distanc. COYG!

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor