Preview ZápasuArsenal : Tottenham

Forma

2-0-1

1-1-1

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Martin Atkinson

Máme tady 4. kolo a zároveň poslední kolo před reprezentační přestávkou. Po zklamání s předchozího kola, které se ale dalo do velké míry předvídat, nás čeká další velký test. Na Emirates přijíždí Spurs. Kohouti mají rozporuplný vstup do sezony. Nejdříve si pohodově poradili s Aston Villou, aby si potom s obrovským štěstím odvezli bod z Etihad Stadium a následně potupně prohráli domu s Newcastlem. Pro Arsenal hraje především domácí prostředí, které se v posledních letech ve vzájemných soubojích ukázalo jako stěžejní. Ostatně v posledních 5 ligových zápasech jsou výsledky vyrovnané (2-1-2).

Kohouti v létě posilovali a přivedli z Lyonu Ndombéleho, kterého Jiří Hošek ze Seznamu označil jako nového Vieiru. 🙂 Následně mladé křídelníky Ryana Sessegnona a Jacka Clarka. Na hostování z Realu Betis dorazil ještě středopolař Giovani Lo Celso. Nicméně „nový Vieira“ a Sessegnon jsou zranění, takže do zápasu nezasáhnou. To samé platí pro Foytha a Walkera-Peterse. Otazník ještě visí nad startem Diera.

Arsenal nemůže počítat s dlouhodobě zraněnými obránci Bellerinem, Mavropanosem a Tierneym. Všichni tři již trénují, ale dříve než po reprezentační přestávce nebudou k dispozici. K tomu si připočtěte nějaké zápasy za B tým, aby se rozehráli a v říjnu bychom mohli naše krajní beky vidět v Áčku. Kádr se taky po minulém týdnu lehce zúžil. Arsenal opustil natrvalo Nacho Monreal a minimálně na sezonu Mo Elneny. To znamená, že buď Emery vsadí v zadní čtyřce na Kolasinace, který ale není dozadu nejjistější nebo nastoupíme vzadu s trojicí stoperů a Kolasinac s Nilesem budou hrát jako křídelní obránci. Tak či onak, vítězství by nás posunulo před přestávkou na hezké 3. místo a využili bychom tak ztrátu United a Chelsea. COYG!

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor