Preview ZápasuArsenal : Everton

Forma

4-4-2

3-4-3

Předcházející zápasy

  • 22.10.2017 Everton 2:5 Arsenal
  • 21.5.2017 Arsenal 3:1 Everton

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Neil Swarbick

V sobotu od 18:30 SEČ Arsenal v rámci 26. kola přivítá na svém hřišti Everton. V prvním vzájemném ligovém utkání sezóny vyhráli Gunners na půdě svého soupeře 5:2, když předvedli jeden z nejlepších venkovních výkonů ročníku. Naopak protivník se v té chvíli potácel ve velké krizi, což po zápase neustál Ronald Koeman. Nizozemského trenéra nahradil Sam Allardyce, který liverpoolský výběr vytáhl na současnou devátou pozici.

Změna se od vzájemného střetnutí udála také v hráčských kádrech. Velmi výraznou se stal odchod Thea Walcotta právě do Evertonu, kde se anglickému fotbalistovi zatím daří. Walcott nastoupil do dvou zápasů, ve kterých si připsal dvě branky a jednu asistenci.

Arsenal nemá prostor na chyby. Do konce sezóny zbývá třináct kol a tedy zisk devětatřiceti možných bodů. Ztráta na pátý Tottenham činí šest bodů, na čtvrtou Chelsea a třetí Liverpool bodů dokonce osm. Špatná obrana však zapříčinila, že rozdíl gólů u londýnského výběru dělá „pouhých“ dvanáct gólů, zatímco ostatním celkům se vede výrazně lépe – Tottenham (27), Chelsea (26), Liverpool (28). Pokud se tedy Gunners nerozstřílí, schází jim v závěrečném účtování velice důležitý bod navíc.

Ke zlepšení brankového rozdílu by kromě lepší obrany mohla pomoci také dvojice Mchitarjan, Aubameyang. Zvláště od druhého jmenovaného se očekávají velké věci. Podle tiskové konference byl však gabonský útočník nemocný, a tak se neví, zda to utkání vůbec zasáhne.

Sestava. Do brány se i přes hrubku na hřišti Swansey postaví Petr Čech. Obranná čtveřice by měla být do konce sezóny víceméně jasná. Co se týče zálohy, bude záležet na více faktorech, včetně zdravotního stavu Jacka Wilshera, který sice naskočil do pátečního tréninku, jeho nasazení zůstává ovšem s otazníkem.

Ačkoliv Arsenal hraje na domácím hřišti a má zde výbornou bilanci, tak Everton disponuje kvalitním útokem. Wenger nebude chtít hrát přílišný hazard, takže na postu defenzivního záložníka se představí Mohamed Elneny, který v posledních třech zápasech na současné pozici předvedl solidní výkony. Bude-li mít francouzský manažer správně nasazené koule, vynechá Xhaku a jeho místo zaujme Mchitarjan s tím, že s Mesutem bude rotovat jako v posledním ligovém zápase. Jackie bude mít spíše ještě odpočinek a naskočí případně až do zápasu v nepříznivé situaci. Aubameyang zůstane rovněž na lavičce a vyslouží si obrovské přivítání od fanoušků v průběhu utkání.

No a kdybyste chtěli, tak rozklikněte a pokoušejte se snít :-).

P. S. – Nelekněte se, v nabídce předpokládané sestavy ještě není vytvořený Auba, tak je pro jeden zápas dosazený Akpom :-).

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Střídající

Autor