Preview ZápasuArsenal : Man United

Forma

3-1-1

4-1-0

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Jonathan Moss

Arsenal čeká extrémně důležitá třetina měsíce března. Během pěti dní a dvou zápasů může zvýšit šance na účast v TOP 4 a Lize mistrů v příštím roce. Zkouška začíná v neděli proti Manchester United.

Nálada v Arsenalu je extrémně kolísavá. Chvíli bývají fanoušci nadšeni, podruhé znechuceni. A to jak výsledky, tak předváděnou hrou. Naposledy se vlna přelila na negativní momenty. Ve čtvrtek londýnský tým padl na hřišti Rennes 1:3 a v Evropské lize si zadělal na velké problémy.

Hned v neděli je na programu 30. kolo Premier League a v něm Manchester United. Po 29 odehraných zápasech (Chelsea jich má 28) situace vypadá následovně. Na třetím místě je Tottenham (61 bodů), na čtvrtém právě nejbližší soupeř (58 bodů), pátý je Arsenal (57 bodů), šestá Chelsea (56 bodů).

I když se utkání může zúčastnit Alexandre Lacazette, nebude do něj moci zasáhnout Lucas Torreira, který si začne odpykávat první kapitolu z trojzápasového trestu. Další zranění nebyla evidována.

Domácí půda je pro Arsenal silná. Stejně jako v závěru loňského ročníku, tak letos je na vlastním území pouze lepší Manchester City. Zatím nejlepší tým ligy získal před vlastními fanoušky 42 bodů, zatímco pátý tým ligy 38 bodů.

Arsenal zároveň vyhrál posledních osm domácích zápasů Premier League, což je nejlepší počin od sezóny 2014/2015. Tehdy to bylo devět.

Pokud se Lacazette prosadí, bude druhým hráčem historie klubu, jež se trefil v šesti utkáních na domácím hřišti v řadě. Právě u francouzského útočníka se očekává, že bude v základu.

„Na duel potřebujeme čerstvé hráče s energií. Budeme potřebovat kvalitu a dobré kombinace. Budeme potřebovat hráče z lavičky, aby rovněž předvedli velký výkon,“ prozradil Unai Emery pro oficiální web.

Nedělní zápas je na programu v 17:30 SEČ.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Střídající

Autor

Články o zápase

Hodnocení hráčů