Preview ZápasuArsenal : Huddersfield Town

Forma

2-3-0

2-1-2

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Paul Tierney

Po těžkých utkáních s týmy z horní poloviny tabulky teď nastal čas provětrat i ty na opačném konci spektra. Na Emirates přijíždí 17. Huddersfield. Hosté si za celou sezonu připsali pouze dvě vítězství z 15 ligových zápasů. Tyto výhry však přišly zároveň i v posledních pěti zápasech, takže ač se to papírově i pozičně může zdát jako jednostranná záležitost, nesmí hráči usnout na vavřínech. Manažer Arsenalu, Unai Emery, to ostatně řekl jasně: „remízu [z Old Trafford] můžeme brát pozitivně pouze v případě, že porazíme Huddersfield.

Bude taky zajímavé sledovat, jak se hráči poperou s menším mediálním humbukem, který rozpoutal Sun, když včera zveřejnil video z jejich rajského dýchánku, který se odehrál začátkem srpna. Nebudu tady moralizovat. Myslím, že většina z nás si čas od času dopřeje pivo, víno nebo třeba trávu. Nejsme svatí, jsme jen lidé. A hráči Arsenalu taky. Jediné čím se odlišují od většiny z nás je to, že jsou pod mnohem větším drobnohledem a když to přeženou, tak to pak rozmázne bulvár. Na druhou stranu byl to pořád jen rajský plyn, který si běžně můžete koupit třeba na poutích nebo festivalech a dělat kraviny s hlasem. Nepíchali si tam do žíly a nesjížděli lajny. Pokud se tedy rozhodnou vypustit páru před sezonou a nerozjedou to například jako naší reprezentační fotbalisté po prohraném zápase s Německem, kdysi dávno na srazu, tak bych z toho nedělal tak velké halo.

Co se týče statistik, hrají čísla pro nás. S Huddersfieldem jsme vyhráli v minulé sezoně obě dvě utkání. Celkově jsme se s nimi střetli desetkrát a nebyla z toho ani jednou porážka (8 V, 2 R). Jsme úžasných 20 zápasů neporažení ve všech soutěžích, což je nejdelší série bez porážky od listopadu 2007, kdy to bylo 28 zápasů. Huddersfield navíc venku proti týmům z TOP 6 získal pouhé dva body za 0 výher, 2 remízy a 5 porážek. Skóroval přitom pouze dvakrát.

Co se týče sestavy, tak mě zajímá akorát to, jestli uvidíme již v akci Koscielného nebo mu dá Emery ještě čas. Hrál ostatně 85 minut v úterý za rezervu a byla by škoda ho za každou cenu tlačit zrovna do utkání s Huddersfieldem. Osobně tipuji, že ho uvidíme na lavičce. Zraněním Roba Holdinga se nám však snížil dlouhodobě počet dostupných obránců a tak s největší pravděpodobností nastoupíme v rozestavení 4-3-3. Je tu sice možnost nasadit i Jenkinsona na stoperu, ale nemyslím si, že to nastane. Do sestavy se po disciplinárním trestu pravděpodobně vrátí Xhaka. Monreal s Özilem jsou stále nejistí. Každopádně zvládnout bychom to měli. COYG!

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor