Preview ZápasuArsenal : FC Koln

Forma

2-1-2

2-0-3

Soutěž: Europe League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí:

Arsenal otevře své putování Evropskou ligou na domácí půdě s Kolínem.

Poprvé po 20 letech postoupil Arsenal pouze do Evropské ligy. Pro většinu z nás je tato situace dost nevšední. Byli jsme zvyklí na tvrdé souboje s Bayernem, Barcelonou a dalšími giganty a teď nás čekají souboje druhé sledu. První aspoň trochu rovnocenné soupeře potkáme nejdříve na jaře a papírově vyrovnané nejdříve ve čtvrtfinále nebo až semifinále. Tohle je realita, se kterou se musíme smířit. Jsme zkrátka favorité, podobně jako byl minulou sezonu Manchester United. Je to zvláštní pocit. Na jednu stranu je fajn být týmem, který má největší šanci na výhru v soutěži, ale na druhou si člověk řekne: „vždyť to je jen Evropská liga“.

Od začátku Arsene Wenger tvrdil, že tuto soutěž nebere příliš vážně a bude v ní hodně rotovat. Mohli bychom se tedy dočkat hodně obměněného týmu. Těžko říct jak moc. Faktem je, že Wenger by měl brát v potaz i víkendový duel s Chelsea. I když jak se již ukázalo proti Liverpoolu, ani několik dní odpočinku navíc nezabrání debaklu, když nasadíte stupidní sestavu.

Přesvědčivé vítězství 3:0 nad Bournemouthem by týmu mělo zvednout morálku. Hlavně Danny Welbeck se po několika letech ukázal v dobrém světle a konečně manažerovi trochu splatil důvěru. Nicméně i přesto bych na hrotu čekal Girouda, který toho letos ještě moc nenahrál. Do branky se postaví Ospina. Zbytek týmu už jsem více méně věštil z koule, ale i tak by mě překvapilo, kdyby tento zápas Wenger nevyužil k větším experimentům a nedal šanci Wilsherovi, Iwobimu a Walcottovi. Chybět bude zcela jistě Koscielny, který si naposledy proti Bayernu odnesl červenou a nemůže nastoupit. Zastoupí ho Holding.

Kolín není v příliš dobré formě a po třech utkáních v Bundeslize má 0 bodů. Očekávám jednostranný duel, ve kterém budeme hodně držet míč a dáme i hodně gólů. COYG.

Marodka:
Arsenal: Cazorla, Chambers(?), Koscielny(!)
Kolín: Rudnevs, Jojic(?), Risse(?)

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor