Preview ZápasuArsenal : Ludogorets Razgrad

Forma

5-0-0

4-0-1

Soutěž: Champions League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Artur Dias

Na Emirates Stadium přijede velká neznámá v podobě Razgradu.

Po šestém vítězství v řadě nás čeká papírově nejslabší soupeř naší skupiny. Bulharský tým se sice může chlubit tím, že v domácí soutěži dominuje už pět let, ale Liga mistrů je úplně někde jinde. V úvodních dvou střetnutích získal Ludogorets  pouze bod po remíze s Basilejí. Arsenal se Razgradem ještě nikdy nepotkal. Co se týče anglických celků, tak už se s ním dvakrát střetl Liverpool. Na domácí půdě zvítězil 2:1 a v odvetě získal pouze remízu 2:2, což vedlo k tomu, že nepostoupil do osmifinále. Upřímně se myslím, že Ludogorets nám nezpůsobí větší potíže a vstřelíme minimálně tři branky.

K sestavě

Arsene Wenger v poslední době příliš nerotoval. Snažil se  z dobře šlapající sestavy vytěžit maximum a tak nerotoval unavené hráče proti Burnley ani proti Swansea. Týmová rovnováha je důležitá a on momentálně nechce tento slušně namazaný stroj narušit. V sobotu určitě dojde k rotaci na pozici defenzivního záložníka kvůli vyloučení Xhaky. Jestli k tomu ale dojde i za trest ve středu, ví jen on sám. Upřímně bych se tomu příliš nedivil. Uprostřed příštího týdne nás znovu čeká Ligový pohár a tam dostanou další příležitost náhradníci. Jistá změna nastane v bráně, kam se znovu postaví David Ospina.

K soupeři

Kanonýři si budou muset dávat pozor především na Jonathana Cafú, který se prosadil pětkrát v posledních šesti zápasech. Cafú hraje na pravém křídle, ale může nastoupit i na hrotu. Nejspíše jste už podle jména poznali, že se jedná o Brazilce. Kanárků je v kádru Razgradu vůbec požehnaně (8). Nelze tedy soupeře podceňovat ani po technické stránce. Navíc Ludogorets neprohrál posledních sedm venkovních zápasů. Mezi nejhodnotnější hráče patří právě výše zmíněný Cafú (3,4m £) a bulharský útočník Claudiu Keseru, který je oceněn stejnou částkou. Nejpoužívanější formace je 4-2-3-1.

Marodka

Arsenal nemůže počítat s Welbeckem a Mertesackerem. Ramsey, Giroud a Jenkinson ještě sbírají kondici, takže si nemyslím, že by mohli zasáhnout. Na opačné straně schází pouze Vitinha.

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor