Preview ZápasuArsenal : Man City

Forma

2-0-3

3-1-1

Předcházející zápasy

  • 25.2.2018 Arsenal 0:3 Man City
  • 5.11.2017 Man City 3:1 Arsenal

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Andre Marriner

Ještě jsme se ani pořádně neoklepali z posledního zápasu a už je to tu zase. Další zápas s lídrem tabulky. Horší načasování jsme si ani nemohli přát, ale to je vlastně jedno. Věří tady snad ještě někdo v nějaké zmrtvýchvstání?

Vždyť ve finále jsme si vypracovali za 90 minut jen dvě střely na bránu. V podzimním zápase na Etihad Stadium jen o jednu víc. Ani si nechci představovat, co předvedeme dnes večer. Arsene Wenger mluvil na tiskovce o tom, jak se jednalo o těsný zápas a že média mluví jen o zápasech, co Arsenal prohrál. No a není se čemu divit, vždyť momentální forma je hrůzostrašná: čtyři porážky z posledních šesti utkání. Ale samozřejmě cílem je stále TOP 4, která je v tuto chvíli 10 bodů vzdálená. Nehledě na to, že na City můžeme po dnešku ztrácet až 30 bodů. Jo, ale jinak je všechno v pořádku a otázky na manažerovu budoucnost jsou naprosto mimo mísu. Co s tím ti novináři pořád otravují, že jo?

Menší otazník visí nad sestavou. Nastoupíme opět v sestavě 3-4-3 nebo to doma zkusíme s 4-2-3-1? Pravdou je, že do zálohy máme relativně málo možností k inovaci. Ze zkušených hráčů zbývá jedině Elneny, což pravda není úplně výhra. Je pak pravděpodobné, že absenci Monreala využije Kolasinac ke zlepšení formy. Pokud tedy AW znovu nezačne čarovat a nepostaví na dané místo Nilese. Do sestavy se pak vrátí Mkhitaryan, který kvůli pravidlům FA nemohl nastoupit do finále. Jestli aspoň dokáže trochu zprovoznit naši zálohu je otázka. Zatím to totiž vypadá tak, že Aubameyangův nákup byl úplně zbytečný, protože stejně jako u Lacazetteho, nedokážeme využít jeho silné stránky. Chybí nám totiž fungující kostra týmu a hlavně spolehlivá obrana. Dokud se tyto 2 klíčové oblasti nevyřeší, nepomůže nám ani Messi. COYG!

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor