Preview ZápasuArsenal : Man City

Forma

0-0-0

0-0-0

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Michael Oliver

Již v neděli odpoledne zahájí Arsenal putování ročníkem 2018/2019. Ročník to bude pro červenobílé v mnoha ohledech výjimečný. Jeden důvod však vyčnívá vysoko nad všechny ostatní. Začínáme totiž po hodně dlouhé době sezonu s novým manažerem.

S manažerem, který bude mít před sebou obrovskou výzvu. Výzvu, která by leckoho budila ze spaní a tedy vrátit Arsenal na výsluní. Buďme však trpěliví. Některé věci se nezmění přes noc a manažer bude potřebovat naši plnou podporu. Dočkáme se výher i porážek, ale pokud mu dáme dostatek času, věřím že nás může posunout výše. Věřme, že svým zápalem nakazí hráče a dá jim ten správný impuls, který je semkne a vytvoří z nich tým, který bude držet pospolu, bude plnit taktické pokyny a bude vítězit. Většina expertů favorizuje na titul Manchester City a za ním v těsném závěsu Liverpool, který letos utrácel za posily opravdu hodně. Pro nás to může být výhoda. Nečeká se od nás útok na titul (kurz sázkových kancelářích to dokládá – 25) ale vrátit do TOP 4 bychom se mohli. Ba co víc… my bychom se vrátit měli.

Arsenal v zápase se City není favoritem, ale hraje mu do karet pár věcí. Předně domácí prostředí, které mu loni vyneslo v domácí tabulce velmi hezkou 2. příčku právě za City. Emirates stadium sice nikdy neplatilo za nedobytnou pevnost, ale body odsud zrovna každý taky neodváží. Dalším esem v rukávu může být stav hostujícího kádru, respektive připravenost velkých hvězd. Spoustu hráčů City se na Mistrovství světa dostalo hodně daleko. Můžeme jmenovat třeba Mendyho, De Bruyne, Kompanyho, Sterlinga nebo Walkera. Na druhou stranu oba krajní beci již nastoupili před týdnem v Community Shield proti Chelsea a odehráli celých 90 minut, takže na tom zase tak špatně zřejmě nejsou. Co se týče marodky, Pep nemůže počítat s Mangalou, Danilem, Sandlerem a otazník visí i nad Davidem Silvou s Laportem.

Naproti tomu Kanonýři nemůžou počítat s trojicí obránců. Zákonem schválnosti je, že se naráz zranili oba leví beci, takže Emery nemůže počítat s Kolasinacem a Monrealem. Aaron Ramsey začal trénovat, ale je otázkou v jaké bude kondici a zda bude schopen naskočit od začátku. Koscielny začne trénovat až na konci roku. V obraně tedy nastoupí s největší pravděpodobností Niles, který už má s touto pozicí zkušenosti z loňské sezony. Bude si však muset dávat velký pozor na Mahreze, který mu nedá nic zadarmo. Pro mě bude největším překvapením rozestavení a vybraní hráči v záloze. Xhaka a Torreira se zapojili do přípravy teprve nedávno a těžko soudit, jak na tom ve skutečnosti jsou a zda nastoupí od začátku. Velmi pravděpodobný považuji start Guendouziho, který byl zatím velmi chválen a i Adrian Clarke ho v Breakdown zvolil za nejlepšího hráče přípravy. To je slušný na teprve 19-letého Francouze (připadám si starý). Tak či onak nebude se jednat o jednoduchý zápas a i s remízou bych byl spokojený. COYG!

  • Unai Emery povede Arsenal v prvním soutěžním zápase přesně 82 dní po svém jmenování.
  • V posledních pěti úvodních ligových duelech padlo celkem 23 gólů (4,6 na zápas).
  • Kanonýři vstřelili v přípravě celkem 17 branek (3,6 na zápas).
  • Na střeleckou listinu se zapsalo celkem 9 různých hráčů. Aubameyang a Lacazette si oba připsali po čtyřech zásazích.
  • Arsenal se utkal se City celkem v 195 zápasech. Vyhrál 97 z nich a 45 zůstalo nerozhodně.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor