Preview ZápasuArsenal : Man City

Forma

1-0-4

3-2-0

Předcházející zápasy

  • 18.12.2016 Man City 2:1 Arsenal
  • 7.8.2016 Man City 2:3 Arsenal

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí:

Arsenal se střetne v boji o TOP 4 s Manchestrem City.

Po reprezentační přestávce nás čeká těžké střetnutí s 3. týmem Premier League. Na jedné straně tu stojí nejdéle sloužící manažer v Premier League a na druhé nováček, který si teprve zvyká na novou soutěž. Tyto manažery ale i leccos spojuje. Oba vedou své hráče tak, aby hráli fotbal založený na držení míče. Oba letos vypadli již v osmi-finále Ligy mistrů. Oba manažeři se už několikrát střetli mezi sebou. Celkem došlo na 10 střetnutí, přitom 9 z nich bylo soutěžních. Statistika je příznivější pro katalánského kouče (5-2-3 nebo 5-2-2, pokud nepočítáme přátelský duel z letošní přípravy). Nutno dodat, že Guardiola měl pokaždé k dispozici silnější tým.

Teď se oba týmy utkají o to, aby zabojovali o TOP 4. City má v tuto chvíli výhodnější pozici. Na druhou příčku ztrácí pouhé 2 body a Arsenal celých 9. Pro Gunners hraje alespoň fakt, že mají zápas k dobru. V ideální formě není ani jeden z týmů. Zatímco Arsenal vyhrál pouze dva z posledních pěti zápasů (a to ještě proti dvěma celkům z 5. ligy), tak City dvakrát remizovalo v lize a jednou prohrálo v LM.

Sestava se mi odhaduje opravdu těžko. Obsazení obrany a brankáře je ale jasné. AW do středové dvojice zasahovat nebude. Monreal zahrál minule slušně, takže v základu zůstane. To platí i pro Bellerína, který má napravo nedotknutelnou pozici i přesto, že hraje už pár měsíců pod své možnosti. Slyšel jsem, že je to kvůli tomu, že má drobně zraněný kotník a čeká se na konec sezony, kdy s ním pak půjde na operaci. V záloze bych čekal dvojici Xhaka-Ox. Ale je možné, že místo Oxe nastoupí Ramsey. Šance vidím tak 50:50. Útok bude asi největší oříšek. Na jednu stranu tam posledně zahrál dobře jen Alexis a Welbeck s Walcottem byli totálně neviditelní. Na druhou stranu znám Wengera natolik dobře, abych věděl, že rád dává dokola šance hráčům, kteří hrají zle. Samozřejmě existuje i možnost, že Alexis půjde na křídlo, uprostřed nastoupí Giroud a vpravo třeba nastoupí Ox.

Osobně tento zápas nevidím úplně růžově a jsem hodně zvědavý, jestli se v neděli dočkáme něčeho pozitivního. Tým to strašně potřebujeme a my snad ještě víc. COYG.

Marodka:
Arsenal: Čech, Peréz, Cazorla, Gibbs(?)
Man City: Gundogan, Jesus, Zabaleta(?), Sagna(?), De Bruyne(?)

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor