Preview ZápasuArsenal : Manchester United

Forma

5-0-0

0-1-4

Předcházející zápasy

  • 15.2.2015 Arsenal 2:0 Manchester United
  • 26.4.2009 Arsenal 2:0 Manchester United

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Mike Dean

Získají Kanonýři i osmou výhru v řadě?

Když Arsenal naposledy vyhrál osmkrát v řadě, psal se rok 2015. Tehdejší šňůra se táhla od 1. března do půlky dubna. A dalo by se říct, že čítala i devět zápasů, pokud berete jako výhru i postup přes Reading v rámci semifinále FA Cupu. Pak už sérii jednoznačně uťal pozdější mistr z Chelsea. Gunners mají letos jedinečnou možnost tuhle sérii „snadno“ prodloužit až na 11 zápasů. Čeká nás totiž Middlesbrough, Reading, Sunderland a Ludogorets. Poté nám už los nepříjemně ztěžkne a ukáže se opravdová kvalita našeho mužstva. Nastoupit proti Spurs, PSG a United během jediného týdne nebude žádná legrace. Na druhou stranu los nám přiřkl i domácí prostředí ve dvou ze tří utkání, takže nic není nemožné. Tým totiž může nabrat takovou rychlost jako rozjetý vlak a ten se pak zastavuje hodně těžce.

K sestavě

AW mě včera překvapil, protože udělal celkem čtyři změny v sestavě. Kromě obvyklé změny brankáře došlo i na kompletní rotaci levé strany a plnohodnotné zapojení Coquelina. Víkendové utkání bude velice důležité (jako každé v PL), takže očekávám spíše návrat do sestavy z předchozích týdnů. Do brány se vrátí Čech a nalevo nastoupí Monreal. Vzhledem k výbornému výkonu Oxe má AW o čem přemýšlet, ale myslím, že Iwobi svůj post přece jen obhájí. Ludogorets nebo Nottingham se vší úctou nejsou zrovna standardní měřítka kvality a Ox bude muset podobné výkony předvést i v dalších zápasech.

K soupeři

Middlesbrough se vůbec ale vůbec nedaří. Poslední vítězství si jeho hráči připsali v polovině srpna a od té doby to byla jen bída. Nachází se tak až na 17. místě. Přechod do Premier League jakoby vůbec nezachytili a stávají se z nich akorát fackovací panáci. Sice nedostávají nakládačky, ale jejich obrana má zkrátka díry. V posledních pěti utkáních inkasovali devět branek. Boro nastupuje v tradiční formaci 4-2-3-1.

K marodce

Arsenalu stále schází Welbeck a Mertesacker. Jenkinson teprve odehrál první minuty za rezervu a nelze s ním počítat. Giroud a Ramsey také sbírají fyzičku a čekal bych, že je uvidíme nejdříve v pohárovém utkání s Readingem. Middlesbrough schází Fabio, Husband a Leadbitter. Nakonec nesmím zapomenout na Xhaku, který dostal trest na tři zápasy. Za hosty nenastoupí ani Calum Chambers, protože tomu zabraňuje klauzule v jeho smlouvě.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor