Preview ZápasuArsenal : Southampton

Forma

1-1-1

0-2-1

Předcházející zápasy

  • 2.2.2016 Arsenal 0:0 Southampton
  • 26.12.2015 Southampton 4:0 Arsenal

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí:

Ve 4. kole přijede na Emirates Stadium trápící se Southampton. Kanonýři mají svému soupeři, co vracet, protože nad nimi nezvítězili už dva roky.

Léto se Saints příliš nevydařilo. Tým opustil Ronald Koeman, který převzal Everton a navrch ještě trojlístek klíčových hráčů. Mané odešel do Liverpoolu, Wanyama ke Spurs a Pelle do Číny. Opačným směrem zamířil mladý záložník Höjbjerg a křídla Boufal s Redmondem.

Southamptonu se pod vedením nového manažera ještě nepodařilo zvítězit a po dvou získaných bodech s Watfordem a Sunderlandem se krčí na 15. příčce. Klub momentálně nemůže počítat s Gardosem a Piedem, protože oba trápí zranění kolene. Problémy má také Fraser Forster, který si poranil paži při tréninku a není jisté, zda se stihne dát do kupy. To Arsenalu by se měla vrátit dvojice Iwobi-Ramsey, která utrpěla zranění hned v úvodním kole.

Očekávám poměrně jednostranné utkání, kdy budou naši hráči držet míč a bušit do zatažené obrany. Rozhodně ale nečekám gólové hody.  Právě kvůli výše zmíněné územní převaze čekám v základu Girouda. Včera si připsal první start v sezoně v přátelském zápase s Itálií a ihned se zapsal na střeleckou listinu.

V severním Londýně znovu zavládl optimismus. První vítězství posunulo Arsenal do horní poloviny tabulky a dvě nové posily daly fanouškům příslib lepších zítřků. Bude velmi zajímavé sledovat, jak si posily od začátku povedou. Momentální rozpoložení obou klubů přímo nahrává Arsenalu a snad se dočkáme pohodového vítězství. COYG.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor

Články o zápase

Hodnocení hráčů