Preview ZápasuSunderland : Arsenal

Forma

0-1-4

4-1-0

Předcházející zápasy

  • 24.4.2016 Sunderland 0:0 Arsenal
  • 9.1.2016 Arsenal 3:1 Sunderland

Soutěž: English Premier League

Stadion: Stadium of Light

Rozhodčí: Martin Atkinson

Arsenal se pokusí v 10. kole prodloužit svou neporazitelnost na úkor Black Cats.

Premier League je momentálně neuvěřitelně vyrovnaná. Mezi první a pátou příčkou je rozdíl jediného bodu. Pro zajímavost: v minulé sezoně to byl rozdíl pěti bodů a na páté příčce se krčil Leicester. První bylo tou dobou City. City, které letos vstoupilo do sezony ohromujícím způsobem a nahnalo strach úplně všem. Nejspíš se i samotní hráči polekali vlastních schopností, když po deseti vítězných utkání přišla šest zápasů dlouhá stopka bez výhry. Tato neúspěšná série je také nejdelší v trenérské kariéře Pepa Guardioly. Že by tento pán nebyl až tak kouzelný a vyhrával z počátku především díky slabšímu losu, hm? Na to si už názor udělejte sami.

K sestavě

V sestavě může dojít k několika (ne)čekaným změnám. Na dnešní tiskové konferenci řekl manažer, že otázník visí hned na trojicí hráčů ze základní sestavy. Není jisté zda nastoupí Cazorla, Monreal a Walcott. Naopak se do prvního týmu vrací Ramsey, který má za sebou teprve týden tréninku, ale na lavičku by se už mohl podívat. Giroud je už taky zpátky a nejspíš se posadí hned vedle naší welšské hvězdy. Blíží se pro nás jeden z kritických měsíců (listopad) a nám se ta sestava celkem rozpadá. Snad máme dostatečně široký kádr a nebude to na výsledcích znát.

K soupeři

Sunderland je na dně. Z devíti ligových střetnutí vytěžil jen dva body a ani bývalý legendární manažer United nedokázal najít recept na úspěch.  Black Cats měly sice hodně těžký los, ale na to se nedá vymlouvat věčně. Faktem je, že náš soupeř má v současnosti druhou největší marodku a schází mu sedm hráčů. To se na výkonech taky hodně podepíše. Vypadá to, že letos to už „konečně“ vyjde a Sunderland sestoupí. V posledních letech tomu vždycky unikl o vlásek, ale letos mu už vůbec nevěřím. Mezi nejcennější hráče kádru patří Didier Ndong (8,5m), Wahbi Khazri (7,65m) a Jack Rodwell (5,95m).

Marodka

Jak už jsem zmínil v odstavci výše, Sunderland trápí slušná marodka. Navíc docela dlouhodobá. Moyes nemůže na zápas počítat s následujícími hráči: Kirchoff, Cattermole, Borini, Mannone a Larsson. Otazník visí také nad Januzajem a Denayerem. Arsenal nemůže počítat s: Perezem, Akpomem, Welbeckem a Mertesackerem. Navíc se teprve uvidí, jak na tom bude Cazorla, Walcott a Monreal. Nesmím také zapomenout na Xhaku, který ještě v tomto utkání nemůže nastoupit.

 

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor