Preview ZápasuArsenal : Swansea

Forma

5-0-0

0-1-4

Předcházející zápasy

  • 2.3.2016 Arsenal 1:2 Swansea
  • 31.10.2015 Swansea 0:3 Arsenal

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Jonathan Moss

Na Emirates Stadium přijedou trápící se Labutě.

Kanonýři byly před reprezentační přestávkou ve výborné formě. Poslední zápas s Burnley sice vyhráli s hodně odřenýma ušima, ale faktem je, že to dokázali. A právě taková vítězství jako v minulém kole můžou často znamenat rozdíl mezi titulem a zklamáním. Na tyto předpovědi je ale ještě brzy, tak se vrhněme na sestavu.

K sestavě

Z reprezentační pauzy by se měli všichni vrátit ve zdraví, takže žádné změny neočekávám. AW nejspíš nasadí totožnou jedenáctku jako proti Burnley a Chelsea. Žádné rošády se tak pravděpodobně nedočkáme. Fit už by měl být Olivier Giroud i Lucas, takže bychom se jich mohli dočkat na lavičce.

K soupeři

Swansea nepatří k našim nejoblíbenějším soupeřům. Po svém postupu do Premier League v roce 2011 jsme se s nimi střetli celkem dvanáctkrát a ty výsledky si za rámeček nikdo nedá. Pouhých pět výher a dvě remízy opravdu není lichotivá vizitka. Navíc jsme s nimi v posledních třech domácích zápasech nedokázali plně bodovat. Většinou to bylo proto, že se naše obrana nedokázala vypořádat se silným hrotem soupeře. Ať už to byl Michu, Bony nebo v neposlední řadě Gomis. Na lavičce Swansea došlo k mírnému zemětřesení po neuspokojivých výsledcích a Francesco Guidolin byl odvolán z funkce. Na jeho místo přišel Bob Bradley, který kvůli práci v PL rezignoval na svůj post v Le Havre. Bradley si tak odbude svou premiéru na Emirates.

V kádru došlo k několika zajímavým změnám. Labutě opustili kapitán Ashley Williams a křídelník André Ayew. Oba zamířili k ligové konkurenci. Klub naopak posílila dvojice Španělů. Z Atlética Madrid přišel Borja Bastón a ze Sevilly Fernando Llorente. Nejlépe si však vede Leroy Fer, který sem zamířil z QPR. Klíčovým mužem bude opět Gylfi Sigurdsson, na kterém stojí hra Swansea už několik sezon. Nelze také nezmínit Lukasze Fabianského, který se natrvalo zabydlel mezi třemi tyčemi a často svůj tým podrží kvalitními zákroky.

Marodka

Arsenal nemůže počítat s Mertesackem, Welbeckem, Akpomem a Ramseym. Coquelin a Giroud by už měli trénovat, ale více se dozvíme až na páteční tiskovce. Swansea se dozajista nemůže spolehnout na Dyera. Nad trojicí Monteto, Llorente a Fernandez ještě visí otázníky.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor