Preview ZápasuArsenal : Tottenham

Forma

4-1-0

0-3-2

Předcházející zápasy

  • 5.3.2016 Tottenham 2:2 Arsenal
  • 8.11.2015 Arsenal 1:1 Tottenham

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Mark Clattenburg

Tottenham Hotspur zamíří v neděli po poledni na Emirates. Schyluje se k North London Derby.

Derby s Kohouty patří jednoznačně k vrcholům sezony. Premier League má sice hodně zajímavých zápasů, ale souboj se Spurs je pro nás vždycky na pomyslném vrcholu. Valná většina z nás si sice nemůže užívat tu pořádnou místní rivalitu jako fanoušci z Londýna, ale věřím, že aspoň jednoho Kohouta ve svém okolí máte a před derby a možná i během celé sezony mezi vámi roste rivalita. Zápasy s našimi úhlavními rivaly patří k těm nejatraktivnějším, protože nebývají chudé na góly. Určitě si všichni dobře vzpomínáme na vysoká vítězství 5:2 z roku 2012 nebo jasnou demolici 3:0, kdy Fabregas ukradl rozehrávku a prošel středem jako pán! Jeden z nejslavnější zápasů je i přestřelka z roku 2008. Tehdy došlo dokonce na vysokou remízu 4:4, kdy Aaron Lennon v poslední minutě vyrovnal. Velkým expertem na tyto zápasy byl Tomáš Rosický. Ten sice nikdy nebyl velkým střelcem, ale jeho krásné branky proti Spurs se jednoznačně zapsaly do historie.

K sestavě

Přišel listopad a s nim i zdravotní krize. Otazníky momentálně visí hned nad několika hráči. Z Injury News jsme se dozvěděli, že Walcott, Monreal, Bellerín a Cazorla musí absolvovat test. Naše levá strana obrany je tedy velmi nejistá a snad se nedočkáme nějaké provizorní varianty v podobě třeba Gabriela. Střed hřiště bude také oříšek. Napadají mě celkem tři pravděpodobné varianty. První je ta, co jsme viděli v Bulharsku, tedy Xhaka a Coquelin. Druhou možností by byl návrat Ramseyho do středu vedle Coquelina a nebo třetí v podobě Elnenyho a Coquelina. Samozřejmě by se daly vymýšlet i další variace, ale vše se bude odvíjet od stavu našich marodů. Je možné, že se včas uzdraví náš španělský kouzelník a anglický rychlík. Na hrotu to vidím na Alexise. Giroud se sice trefil třikrát během dvou zápasů, ale myslím, že bych ho AW tentokrát nechá v roli prvního žolíka.

K soupeři

Kohouti zažívají menší krizi. Už 6 zápasů v řadě nevyhráli. Ať už za to může Wembley, menší zdravotní krize nebo jejich DNA, nelze se na to příliš ohlížet. Derby je speciální typ zápasů, kdy všechno jde stranou a jediné co zůstává je maximální nasazení. Náš soupeř nastupuje převážně v tradiční formaci 4-2-3-1. Velký pozor si musíme dát na Sona, který se od začátku ročníku trefil už pětkrát a na dvě branky asistoval. Vzhledem ke zranění Kanea je tou nejnebezpečnější osobou v jejich útoku. Janssena za velkou hrozbu nepovažuji. Holandský útočník si stále ještě zvyká na zdejší podmínky a 3 branky v 16 zápasech jsou toho jasným důkazem.

Marodka

Arsenal: Welbeck, Mertesacker, Akpom, Perez, Monreal(?), Cazorla(?), Walcott(?), Gibbs(?)

Tottenham: Kane(?), Dembele, Lamela(?), Alderweireld(?)

Pár rýmů na závěr

V neděli v jednu, zapni si bednu.

Hraje se derby, budou to nervy. 🙂

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor