Preview ZápasuArsenal : West Ham

Forma

0-0-2

0-0-2

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Graham Scott

Kanonýři se v bitvě 17. s 19. utkají s Kladiváři. Ani jeden z týmu zatím v této sezóně nebodoval a bude tak zajímavé sledovat, jestli se už Emeryho týmu podaří proti papírově slabšímu týmu zabodovat a trošku si napravit reputaci. V předchozích zápasech jsme doplatili možná až na příliš krutý los a pravidelné selhání koncentrace v klíčových situacích. Teď bude už třeba vzít rozum do hrsti, využít našich silných stránek a omezit chyby v defenzivě na minimum. Selhání s West Hamem nepřipadá v úvahu, pokud nechce Unai Emery v brzké době sledovat negativní transparenty v ochozech.

West Ham v letošním přestupovém období masivně posiloval a přivedl velkou řadu hráčů (9). Jen z Arsenalu k londýnskému rivalovi zamířili Jack Wilshere a Lucas Peréz. Pro prvního jmenovaného se bude jednat o velmi zvláštní okamžik, protože strávil v Arsenalu 17 let a nastoupit na Emirates v dresu hostujícího týmu pro něj bude veliký nezvyk a jistě emotivní zážitek. Manuel Pellegrini se již o svém novém chráněnci vyjádřil následovně: „Pirlo je stejný jako Wilshere. Oba mají stejné vlastnosti.“ Kromě těchto dvou hráčů určitě stojí za zmínku příchod Felipe Andersona z Lazia Řím. Brazilské křídlo přestoupilo do Anglie za necelých 35 000 000 £. Z Dortmundu pak přešel do WHU i zkušený útočník Andriy Yarmolenko. A rozhodně musím zmínit i Lukasze Fabianského, který ještě před čtyřmi lety nastupoval za Arsenal než se přesunul ke Swansea. U Labutí si získal reputaci jako jednoho z nejschopnějších gólmanů v lize a nebylo překvapením, že nezůstal ve 2. lize.

Co se týče zranění, Arsenal nemůže počítat se čtveřicí obránců. Jenkinson, Niles a Kolasinac by se měli vrátit k tréninku až v průběhu října. Koscielny je podle všeho napřed ve svém rehabilitačním plánu, ale stejně s ním nemůžeme počítat následující tři měsíce. West Ham nemůže počítat pro dnešní zápas Lanzinim, Reidem, Carrollem a test bude mít na poslední chvíli Mark Noble.

Zápas předpovídám v naší režii. West Ham bude určitě hrozit, ale nakonec potvrdíme svou kvalitu a Aubameyang tentokrát nemine. COYG!

Aktualizace 8:30

Na Twitteru koluje informace, že dnešní zápas vynechá Mesut Özil kvůli nemoci. Měním tedy předpokládanou sestavu a nahrazuji Özila Ramseym.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor