Preview ZápasuEin Frankfurt : Arsenal

Forma

2-0-3

2-1-2

Soutěž: Europe League

Stadion: Commerzbank-Arena

Rozhodčí: Davide Massa

V nepříjemné situaci se ocitá Arsenal. Úvod sezóny v Premier League jej nezastihl v ideálním rozpoložení, po pěti zápasech získal osm bodů, a nedokázal vyhrát na půdě posledního Watfordu. Zlepší reputaci v Evropské lize?

Semifinalista loňského ročníku Evropské ligy stanul těsně před branami finále, v odvetném zápase prohrál s následným vítěze z Chelsea na pokutové kopy. Po sezóně však odešel Luka Jovič, tedy autor 27 branek ve všech ligových soutěžích, nebo další útočný klenot Sébastien Haller, francouzský hráč loni skóroval dvacetkrát.

Aktuálně devátý celek německé soutěže (dvě výhry doma, dvě prohry venku) posílil o několik hráčů, mezi které se řadí Djibril Sow, Dominik Kohr, Sebastian Rode, Martin Hinteregger, Kevin Trapp nebo Bas Dost.

V letošním ročníku evropské soutěže Frankfurt začal již ve druhém předkole, připsal si pět výher, jednu prohry, a především úspěšné zápasy přes týmy Flora Tallinn, FC Vaduz a Racing Club de Strasbourg.

Proti německému týmu bude stát Arsenal. Tým, jehož si dobírali fanoušci a světová média.

Špatná obrana, kritika Unaie Emeryho, zmatečný styl. Dalo by se pokračovat, co od začátku týdne bylo napsáno o loňském neúspěšném finalistovi Evropské ligy. Naštěstí pro Arsenal však sezóna teprve začala, hned ve čtvrtek ke všemu bude mít šanci na nápravu. Nic jiného než tři body z Frankfurtu se ani neberou.

Unai Emery bude pod mírným tlakem, a tak zkusí nasadit téměř to nejsilnější, co bude mít při ruce. S tím, že se jedná o evropskou soutěž, tak dá šanci Calumu Chambersovi nebo Lucasi Torreiorovi. Do brány se postaví Emiliano Martinez. Od úvodu možná zkusí nasadit Roba Holdinga.

Pozn. Grafické znázornění berte prosím s rezervou. Má se jednat o tři klasické stopery, Niles a Kola na křídlech.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Střídající

Autor

Články o zápase

Report ze zápasu