Preview ZápasuNorwich : Arsenal

Forma

4-1-0

3-0-2

Předcházející zápasy

  • 4.11.2015 Norwich 5:1 Arsenal
  • 20.10.2015 Arsenal 2:0 Norwich

Soutěž: Champions League

Stadion: Allianz Arena

Rozhodčí: Milorad Mažić

Arsenal se v rámci 1. kola vyřazovací části utká s Bayernem Mnichov.

Člověk by řekl, že se Gunners drží svého zaběhnutého scénáře pro Ligu mistrů a téměř nevybočují z cesty. V posledních šesti letech byl scénář následovný:
1) vyhlášení boje o 1. místo ve skupině
2) selhání
3) boj o 2. příčku do posledního kola
4) nalosování těžkého soupeře v osmifinále
5) vypadnutí

Jenže v letošní sezóně došlo k menší improvizaci. I přes těžkého soupeře v podobě PSG se dokázal Arsenal umístit na špičce tabulky, aby následně za odměnu obdržel „oblíbený“ Bayern. Ten Bayern, který nám již 2x vystavil stopku v osmifinále v sezónách 2012/13 a 2013/14. Přesně ten Bayern, který nám loni nadělil potupné bůro. Stále věříte, že to je jen náhoda?

O soupeři…
V kádru Bayernu v létě nedošlo k větším změnám. Odešlo jen pár nepotřebných hráčů v čele s Mariem Götze, který si to namířil zpátky do Dortmundu. To je jakoby se k nám vrátil Nasri nebo Fabregas. Brrr. Opačným směrem naopak zamířil portugalský supertalent, Renato Sanchez a zkušený Mats Hummels. Kádr jinak zůstal zachován, takže Neuer stále hájí bránu a Lewandowski s Müllerem stále střílí jeden gól za druhým.
Bayern se nachází v celkem slušné formě. Momentálně táhne 11 zápasovou sérii bez porážky. Naposledy podlehl koncem listopadu Rostovu.

Marodka:
Arsenal: Cazorla, Ramsey, Debuchy,
Bayern: Ribéry, Boateng

Zajímavost na závěr: Boateng a Lahm si musí dávat pozor, protože stačí jediný ostřejší zákrok a vynechají následnou odvetu. Oběma hrozí stopka po další žluté kartě.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor