Preview ZápasuBurnley : Arsenal

Forma

2-1-2

4-1-0

Předcházející zápasy

  • 30.1.2016 Arsenal 2:1 Burnley
  • 11.4.2015 Burnley 0:1 Arsenal

Soutěž: English Premier League

Stadion: Turf Moor

Rozhodčí:

Arsenal  v nedělí zamíří na zamíří na Turf Moor, kde hraje své domácí zápasy Burnley.

Kanonýři pokračují ve své dobré formě a to s ještě lepším skóre 14:2 z posledních pěti zápasů. Svou dominanci potvrdili i v Lize mistrů, kde se dvěma zásahy zaskvěl Theo Walcott. Teď bude nejdůležitější si formu udržet, protože očekávání fanoušků jsou obrovská.

K sestavě

Arsene Wenger uprostřed týdne příliš nerotoval a provedl jen dvě změny v sestavě. Příští zápas se hraje až v neděli a očekávám podobný počet změn jako minule. Do branky se vrátí Petr Čech a pokud to „zdraví“ dovolí, tak i Olivier Giroud. Obrana i střed zůstane zachován a pokud nastoupí od začátku Giroud, tak padne Černý Petr na Iwobiho. Větší změny bych opravdu nečekal.

K soupeři

Burnley je momentálně na 13. místě se záporným skóre 5:8. I přesto nelze ligového nováčka podceňovat. Na domácí půdě si vede celkem dobře a to dokazuje i překvapivá výhra 2:0 nad Liverpoolem. Venku to už je jiná písnička, ale tam zase exceluje Arsenal. Mezi nejhodnotnější členy kádru patří André Gray, Michael Keane nebo Steven Defour. Poslední jmenovaný je nejproduktivnějším hráčem týmu (1+3). Manažer Sean Dyche preferuje formaci 4-4-2 ale občas nasadí i  4-5-1.

Marodka 

Arsenalu schází čtveřice Welbeck, Mertesacker, Ramsey a Coquelin. Burnley nemůže počítat s Grayem, který si odpykává trest a s Barnesem, kterého trápí koleno.

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor