Hodnocení hráčů

Burnley 0:1 Arsenal –

Brankář

 • 6,5

  Neměl na práci prakticky nic, pozitivně se dá hodnotit za velmi dobrý zákrok po hlavičce, negativně za šílený odkopy v prvním poločase. Zákrok nás ale udržel v zápase.

Obrana

 • 5,5

  Podobné jak u Bellerina. Monreal, když už byl míč na jeho a Iwobiho straně hřiště, prostě nepomáhal roztahovat hru do stran, nechtělo se mu nabízet, díky čemuž v takovém zápase zkrátka ofenziva trpí. Přitom je to škoda, myslim, že zrovna v takovém zápase, kdy Iwobi na lajně neexistuje, by to doplnění ze strany Monreala mělo být daleko častější. Stejná známka jako u Bellerina, Bellerin se aspoň trochu zvedl ve druhé půli, Nacho si prostě hrál to svoje.

 • 5,5

  Dneska za mě ne. Jasně, že si stejně jako celá obranná čtyřka musí dávat pozor dozadu, ale soupeř byl nebezpečný především ve vzduchu, takže naše kraje měly alespoň dle mého názoru vysloveně povinnost doplňovat, rozhýbávat a vytvářet tak prostory pro řešení situací, protože středem to dneska vážně nešlo. Bellerin se o to především ve druhé půli snažil, ale dneska nevolil správná řešení, mnohokrát poslal špatný pas, občas hůře zpracoval, neustále vypadal, že moc neví, kdy jít a kdy nejít. Nutno podotknout, že to proti Boydovi měl opravdu těžké, ten dneska směrem dozadu byl takticky připraven fantasticky, stejně jako celý soupeřovic tým. U Hectora mi prostě chybělo nějaký seběhnutí nebo alespoň lepší řešení těch situací, kdy měl míč na noze.

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Stopeři spolu fungují fantasticky. Pro Mustafiho to byl dá se říct první opravdový anglický test a myslím, že ho zvládl. Vyhrával hlavičky, byl pevný v soubojích. Bylo vidět, že Vokes měl nařízeno hrát na Mustafiho a pořádně mu ukázat, jak to s takovými typy týmů v PL bývá, ale on to zvládl. Vypadá, že má všechny atributy, bez nějaké výraznější slabiny. Prostě Němec, dobrý Němec. Za 35 mega. MOTM dávám stoperům jako celku, protože jsou na tom individuálně stejně a nikdo jinej si to nezaslouží.

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  I on výborný. Gól klasicky podivnej z jeho dílny mu přidává na známce, a tak si MOTM rozdělí spolu, protože se s tim defenzivně prali dobře. Za mě fajn.

Záloha

 • 4,0

  Pro mě asi nejhorší hráč zápasu. Soupeř ho evidentně frustroval a Özilovi nevycházelo naprosto nic, což demonstrují ty dva pokusy o centry, které letěly do hlediště, což jsem teda nechápal, od něj je to neobvyklé. Že se občas nedaří, to se stane, mně ale nejvíc vadil z jeho strany konec zápasu. Tým se snažil, konečně se začal cpát dopředu ve více lidech a Özil jakoby cítil, že dneska nedá nic, tak se schovával v rohu. A ne, v tomto případě nehodlám uznávat to, že na středu byl příliš obklíčen, tak chtěl chodit pro míče aspoň do strany, protože speciálně v posledních 5 minutách už mi připadalo, že to prostě zabalil, nabízel se daleko méně, jen tak postával a nahrával ostatním. Což v momentě, kdy máte vedle sebe Elnenyho, který dopředu nevyleze, a Cazorlu, který to rád kontroluje 10 metrů od vápna, zkrátka nemůže dělat dobrotu, ve vápně není dostatek lidí, nakonec nebyl dostatek lidí ani u vápna. Flop zápasu, tečka.

 • 5,0

  Pro mě asi druhý nejhorší hráč. Takový ten jeho divoký dynamický pohyb byl dneska spíš na škodu, jak zaváhal, okamžitě přišla ztráta míče, protože byl hned obklopen třemi hráči. Moc tam toho dneska neměl, většinou ani situace neřešil správně kromě jednoho momentu, kdy poslal super míč do vápna na Alexise. Přitom bohužel většina zajímavých brejků začínala právě u něj, ale víceméně vždy zvolil špatnou možnost.

 • 6,5

  Asi dobrá volba do tohoto zápasu, párkrát si dobře pomohl tělem, udržel míč a rozehrál. Měl tam dva/tři dobré pasy mezi lajnama, ale i u něj bylo vidět, jak je na něj soupeř precizně připravený. Všímal jsem si, že když měl Cazorla míč 30 metrů od branky, blok zůstal blokem a jen jeden hráč proti Santimu vystoupil, klasika. Ale jakmile si poodstoupil Xhaka a dostal míč 30 metrů od branky, startovali proti němu soupeři sprintem, příprava od Burnley byla opravdu precizní a Xhaka dopředu nemohl využít své zbraně, dozadu ale jeho tělo platilo. Průměr

 • 6,0

  Za mě nedobré na jeho standard a jeho nynější pozici v týmu. Ve dvojici s Xhakou z něho mám pocit, že zatím neví, co si vlastně může dovolit, rozhodně by ale i v tomto rozestavení měl určovat tempo hry on, což jindy dělá. Dneska mi ale přišlo, že jen tak pobíhal všude, ale dohromady ničemu nepomohl, ničím nepřispěl. Měl milion krátkých přihrávek, které ale s blokem soupeře nehnuly, když už zkusil kolmé míče při nějakém rychlejším pohybu našeho týmu, trefily soupeřovic nohy třikrát ze tří. Chápu, že se proti takto připravenému soupeři hraje z jeho pozice těžko, ale i z toho mála, co skutečtě mohl ovlivnit, měl ovlivnit víc.

 • 6,5

  Pracovitej jako celou tuhle sezonu. Na takovej typ zápasu měl docela dost slušných možností, se kterými ale tentokrát nakládal nepřesně. Ale vyhrál hlavičku před golem, cením. Lepší než někteří, celkově vysloveně průměr.

Útok

 • 6,5

  I z jeho strany tam byla vidět velká snaha, ale zase se dostal do hry až když hrál daleko více z hloubky. Hodně střídal dobré momenty, kdy suprově vedl míč a rozehrál, s horšími momenty, kdy mu nelepil míč na noze. Trefil tyčku, timing vynikající. I v takovém zápase prospěšnější než jeho kolegové, i když typologicky se na hrotu v takovém zápase ani moc chytat nemůže. Nezatracuju, z té holomajzny byl určitě jedním z lepších hráčů.

Střídající

 • -

  vztekal jsem se, jak si nevěří, jak do plných neví, co hrát, nakonec dal skoro gól a ten skoro gól mu zaručil pozvánku do repre.

 • Mohamed Elneny

  -

  Jeho passing mi přišel nepřesnej, i on se do hry dostával těžko.

Co mě dneska hrozně překvapilo byla naše neschopnost si normálně zpracovat míč. Ani jsem to nepsal do hodnocení u jednotlivých hráčů, protože bych jednu a tu stejnou větu musel vypisovat tak u třech čtvrtin týmu. Zkrátka většina hráčů si dneska speciálně v první půli nebyla schopna normálně zpracovat. Když k tomu potom přidáme fakt, že přihrávky od všech byly nepřesné, pomalé, nebo na paty, a to i obyčejné přihrávky do stran, pak první půle nemohla přinést mnoho. Jak už jsem párkrát zmínil nahoře, bylo to zapříčiněno výborně připravenou taktikou soupeře, kterou nějakých 70 minut dodržovali opravdu bezchybně. Ve druhé půli jsme celkově hráli lépe, otevírali jsme prostory daleko lépe, ale i tak mi tam spousta věcí vadila, absolutně jsem nerozuměl tomu, proč někteří nejdou drajvem až do vápna, když už jsme soupeře předčili a měli jsme zajímavou situaci. Decision making týmu byl dneska po celý zápas hroznej, i v té pokročilé fázi zápasu, kdy jsme drželi míč jen my a bylo to jen o nás, jestli vyřešíme nějakou situaci správně, se nikdo nenabízel, nikdo nechtěl míč, hráči stáli a sledovali, i když jsme vybojovali míč a šli jsme dopředu, stáli 4 hráči v řadě kolem vápna. Když jsme se natlačili v nastavení ve všech hráčích před bránu, tak se Mustafimu nikdo neobjevil do prostoru. Dneska to bylo špatný, ale soupeř hrál dobře a byl připraven. Nejvíc mě štvou ty poslední minuty, kdy soupeř je unavenej, otevírá prostory a kupí chyby, ale my si z toho nevytvořili vůbec nic. Jestli to bylo vlivem bojácnosti, alibismu nebo něčeho jinýho, to nechám na názoru každého z vás. Hru Özila v posledních minutách si na arsenalistu může prohlédnout každý z vás.

Těžký soupeř, velmi těžký, velmi dobře připravený, už bude jen líp. See ya po repre pauze,

Tenista

Komentáře

 1. Michal (karma: 227) #1

  Chtěl bych se zastavit u našeho kapitána – když jsem před nedávnem viděl na nějakém z fotbalových serverů jakousi ideální jedenáctku novodobé éry Arsenalu a vedle Tonyho Adamse nebyl, světe div se, Sol Campbell, ale Laurent, byl jsem potěšený, ale mírně překvapený (příjemně). Nicméně Lolo týden co týden pracuje na tom, aby jednou, až ukončí svou práci v nejlepším Londýnském klubu, takové ocenění nikoho nepřekvapilo, ale aby každý považoval jeho zařazení mezi legendy klubu jako samozřejmost. To, že patří mezi světové stopery, nemusí nikomu dokazovat, ale teď navíc plně projevuje i vůdčí a organizační schopnosti, páska mu svědčí a ještě navíc disponuje neuvěřitelnou vlastností – dokáže se vynořit a rozhodnout zápas ve chvílích, když to jeho tým nejvíc potřebuje. Jeho nůžky proti Saints ho posunuly do role nejgólovějšího obránce v historii klubu, je ale třeba připomenout, že většina jeho gólů bylo vítězných, nekteré dokonce památné. Vyrovnávající gól v obratu proti Readingu (z 0:4 na 7:5), gól ve finále FA Cupu proti Hullu, vítězná branka proti Newcastlu v posledním kole, díky které jsem urvali Ligu mistrů, gól na Bayernu, proti City, včerejší proti Burnley… Neuvěřitelná vůle, díky které se dostal z nuly (ano, i já se vždycky plesknu, když si vzpomenu, jak jsem kroutil hlavou, co že to Arséne přivádí za maníka… v pětadvaceti letech sotva tři desítky utkání v Ligue 1, cože?…) do světové špičky. Lolo, smekám, a díky…

  • Japanas (karma: 3639) #1

   Musím se k Tobě připojit ! Mám pro Laurenta úplně stejnou slabost (od první sezóny) a kdybych měl na rozmýšlení 5 vteřin nebo týden a měl rozhodnout, kterého jediného hráče nechci z týmu Arsenalu ztratit, bude to Laurent. A konečně, konečně může hrát za sebe, protože mu přišel parťák. Je neuvěřitelné, jak jsem při zápasech otočil z té panické hrůzy, jak si budou soupeřovi útočníci při brejcích obhazovat Pera a utíkat sami na golmana, na pocit : tak si to zkuste, Laurent a Shkodran vás vyřídí…..
   Jo a s MOTM pro ně dva společně úplně souhlasím.

 2. Zbyna (karma: 2033) #1

  Po zápase s Basilejí: Ospina 7,5…neměl toho moc na prácí. Po zápase s Burnley: Čech, který měl velmi složitý zákrok a udržel nás v zápase 6,5.

  Psal jsem to minule, že je tu dvojí metr a některým hráčům se „nadržuje“ (Ospina a Gibbs halvně).

  Jinak díky za hodnocení. Za mě, MOTM Alexis, opet neskutečně energický výkon na hrotu a navíc jde velká část gólu i za ním, když se nebál vzít balon z rohu od Mesuta a „vymyslel“ nebezpečný centr do vápna. (a navázal na sebe hráče, díky čemuž nebyl offisde)

  • Tenista (karma: 65) #1

   měl bys brát v potaz více věcí. Za prvé třeba to, že hodnocení nedělá jeden člověk, takže chtít nějakou obecnou konzistenci je úplný nesmysl, každý se v hodnocení zaměřuje na něco jiného a hodnotí nějak jinak. Nicméně i tak se divím, že něco takového můžeš napsat, protože z toho známkování Ospina 7,5 od kolegy, Čech 6,5 ode mě, mi jasně vychází, že i hodnotitel přede mnou klade důraz na celkovou průměrnou známku týmu a dle toho rozdává známky. takže jestliže to s Basilejí bylo na celkovou známku týmu např za 8, tak Ospinu za 7,5 si hodnotitel vždy obhájí. Já se k takovýmu stylu hodnocení taky přikláním, týmový výkon byl dneska spíš lehce podprůměrnej, ale Čech něco předvedl, dle toho známka. Ty dva zápasy bych opravdu nesrovnával. Jestli jsi zastánce toho známkování, o kterém tady mluvíš, tak ok, v tom případě by někteří hráči v některých zápasech museli dostávat známky 2 a 1. Já, a evidentně ani kolega, co dělal Basilej, zastánci takového stylu Hodnocení nejsme, proto takhle. Nevidím problém.

    • Tenista (karma: 65) #1

     je přece docela normální, že se známky pro jednotlivce točí kolem nějaké průměrné známky mužstva. Dělaj to tak všichni hodnotitelé od tý doby, co existují periodika, od tý doby, co existuje internet, děje se to i v nějakým podělaným football manageru. Nevím, proč by se to nemělo dít tady. Jak říkám výš, pokud někdo cítí, že je v pořádku hodnocení hráčů v zápase, kde golman udělá vše bezchybně, ale tým prohraje 3-0 doma s někým jako je třeba Barca, takže by známky měly být golman – 10 a někdo, kdo celej zápas hořel – 1, pak tedy ok. Já a ani kolega to tak evidentně necítíme, nevidíme důvod, proč by to tak mělo být.

     • FoFo (karma: 57) #1

      Jj. Jasně, beru to. Je to věc názoru, díky že to děláte. Aspoň je o čem se bavit 🙂 Ať se daří.

      |
   • Zbyna (karma: 2033) #1

    Mě přijde, že si docela protiřečíš, ale to ať si každý přebere jak chce. Hádat se tu, o to nestojím.
    Ale právě hodnotitel, by měl mít nestranný postoj (ikdyž chápu že je leckdy těžké). A nevidím důvod, proč by hráči neměli dostat známy 2 či 1, když tomu odpovídá jejich výkon???
    Vždycky jsme potřebovali GK, který chytí tu jednu gólovou šanci soupeře a to si myslím, že konečně máme (je jedno jestli chytá Čech nebo Ospina). Ale Ospina má vždy větší přízeň než Čech a z 90% se to projevuje v hodnocení GK.

    Hlavně jde ale o to, že když má GK jediný zákrok a je téměř gólový a zachrání nám možnost zápas ještě vyhrát, tak by to prostě mělo být vidět. Prostě on více udělat pro výhru nemohl, takže těžko to lehký nadprůměr.

    • Nasir (karma: 4) #1

     „Ale Ospina má vždy větší přízeň než Čech a z 90% se to projevuje v hodnocení GK“
     COŽE?? Tenhle blábol myslíš vážně? Nechceš si dát radši studenou sprchu? Ospina tu býval většinou PODhodnocen oproti Čechovi, nedávno proti PSG dostal velmi okatě nízkou známku, což taky kritizovalo plno lidí (nechci to znovu rozebírat, stalo se)… a pak v Basileji dostane jednou od jiného hodnotitele 7,5 a ty přijdeš s naprosto debilní dětinskou stížností, že.. bébé… Čech má jen 6,5? Nezblo se na mě, ale hodnocení je subjektivní, každý dává známky trochu jinak a tohle je stránka Arsenalu a ne stránka fanatických zbožňovačů Čecha. Každý na to máme svůj názor, ale jestě jsem nikoho neviděl takhle nesmyslně brečet a vymýšlet si k tomu nesmysly, jako že Ospina je zvýhodňován, když známky by ukazovaly spíš na pravý opak (pokud vůbec).

     A Ospina nedostal 7,5 za to, že neměl co na práci. V hodnocení má totiž toto:
     „Moc toho na práci neměl, v podstatě dvě tři šance Basileje zlikvidoval. Dobře si vybíhal pro centry a také kvalitně rozehrával, viz přihrávka na Thea. “
     Když už cituješ, tak bys měl citovat správně a ne jenom to, co se ti hodí.

     • Zbyna (karma: 2033) #1

      Mě právě jde o nestrannost. A nevím kdo tady brečí, to si budeš asi muset přečíst ještě jednou svůj komentář, jelikož to jdi podle něj Ty!
      Navíc nikoho neurážím, jen jsem projevil svůj názor, tak se hoď do klidu a nech u maminky podepsat omluvenku na zítra.

      |
 3. kucka (karma: 1328) #1

  Dobré hodnocení – přesně vystihnuté hlavně u fullbacků a slabého Özila s Iwobim. Snad jsme zjistili, že hrát ve stoje prostě nejde…

  Zajímavost ke včerejšímu výjezdu, část fanoušků Arsenalu cestou na zápas vlakem najela do stáda krav a souprava tak nabrala zpoždění 😀 http://www.thesportbible.com/football/weird-some-arsenal-fans-will-miss-burnley-game-for-a-very-peculiar-reason-20161002

 4. belerek (karma: 830) #1

  Velmi dobré hodnocení, je pravda, že většina hráčů včera hrála těžký průměr, někdy i podprůměr. Mesutovi a Iwobimu bych klidně bod ubral, hlavně Mesut nejenže nepředvedl naprosto nic, ale často zkazil velmi slibně rozvíjející se akci špatným zakončením nebo centrem…bohužel jemu, když se nedaří, tak je z něho ta frustrace cítit na míle daleko. Takový Alexis aspoň pořád bojuje jako lev….tomu bych třeba klidně půlbod přidal, samozřejmě to od něj nebylo bůhvíjaké představení, ale spolu s Theem aspoň jako jeden z mála představoval jakés takés nebezpečí pro bránu Burnley. Celkově hodně špatný výkon bez nápadu, ale i takové výhry čas od času přijdou, a 3 body mají stejnou hodnotu, jako ty proti Chelsea.

 5. Reebosh (karma: 350) #1

  Včera bych Özila stáhnul ze hřiště v poločase a plesknul bych mu že by druhou chytil o zeď. Tyhle hvězdný manýry naprosto nesnáším. Sám 20 let závodně sportuju, z toho 10 let na nejvyšší úrovni a vím, že občas přijde zápas, kdy to prostě nelepí atp. Tak tomu ale přizpůsobím hru, začnu dávat balón rychle od nohy, nevyhledávám kličky do dvou hráčů a začnu prostě jezdit. Vůbec nechápu jak si to může hráč na takovýhle úrovni dovolit..

 6. Ondřej (karma: 395) #1

  Objektivní hodnocení.
  Jen nesouhlasím s ohlasy na Nacha. Už několik zápasů sleduju, když Iwobi dostane míč, Nacho se mu rozběhne do strany. Takovej Alexis, Ozil apod. by mu hned poslali míč do běhu, ale Iwobi téměř vždy vyveze míč do středu a snaží se cosi udělat.
  Zkuste podívat na další zápas a trošku se na tohle zaměřit. 🙂

 7. dave (karma: 13277) #1

  U mna MOTM Alexis. Cely zapas makal a presoval jak zviera,kym jeho spoluhraci sa iba prizerali. Cest vynimkam. Na Burnley to budu mat aj dalsi favoriti tazke,taky LFC by vie o tom svoje. Proti tomu betonu sa nasi len tazko presadzovali z dovodu,ze chybal vacsi pohyb a Giroud. S nim by sme mali viac moznosti ako ten beton prekonat. Vcera ak boli out Giroud a Perez,tak zrazu mal Wenger len malo moznosti ako ozivit ofenzivu. Snad Giroud uz po repre uz zacne pravidelne hrat. Oddychu mal viac ako dost.

 8. Boby (karma: 860) #1

  Včera to bolo dosť nepohyblivé a nepružné,neviem či to bolo už nastupujúcou únavou po dvoch skvelých zápasoch,ale ten rozdiel bol badať v základnom atribúte našich predchádzajúcich skvelých výkonov,a to v chýbajúcom aktívnom napádaní celého tímu,a v nedostatočnej podpore krajných bekov…včera som videl aj zápas Sliepok proti Shity,a bolo vidieť,že sa u nás proti Chelski inšpirovali,1.polčas im nedali ani dýchať,ten presing bol celotímový, agresívny a relatívne neustály /inak to isté Celta Vigo proti DNA…/…aj Burnley sme mali privádzať pod väčší tlak,no ak vynechám stopérov,tak okrem Alexisa a Thea,zvyšok tímu šetril krokom…ak by krajní beci viac pilovali čiaru,tak ten ich hlboký blok,by sa musel viac rozťahovať do strán,a tak by vznikali voľnejšie priestory v strede pre kolmejšie prihrávky aj kreativitu…Santi zo Šakom boli statickí,akoby sa rozhodli strážiť len stred hriska,Iwobi sa stále tlačil vpredu tiež len do stredu,kde to bolo nahustené a gro akcií skončili jeho stratou lopty,Mesut si nevedel nájsť pozíciu ani myšlienku,čo nakoniec neuniesol ani Alexis,a začal si chodiť pre lopty až k CM! /pričom ako hrot by taký čas skôr pomohol,ak by svojím pohybom tiež rozťahoval stopérov do strán…/…
  Vďaka Bohu,že máme rozdielových hráčov viacero,jeden z nich sa stáva špecialista dôležitých momentov,a tá kapitánska páska mu bez námietok pasuje náramne,s MoTM súhlasím,a aj keď bodové rozdiely v hodnotení budú vždy,tak kvitujem zaujímavé a výstižné postrehy,ktoré hodnotenie oživujú,takže vďaka zaň…

 9. killerhammer (karma: 4071) #1

  Iwobi mi prišiel ohromne zbrklý.
  Pritom proti Chelsea to bolo presne naopak, bol suverénny a perfektný.
  Rozdiel je zjavne v priestore a čase, ktorý mu súper dovolí na jeho hru.
  Najlepší hráči (ako Messi) sa presadia aj v zhustenom priestore aj keď nemajú skoro žiadny čas.
  Týmto chcem len povedať, aby sme ku našim hráčom pristupovali objektívne.
  Iwobi je ohromný talent, a keď ho súper nebráni je fantastický.
  Ale stále sa jedná len o vychádzajúci talent, nemôžme od neho žiadať zázraky, a kvalitný súper sa na jeho hru dokáže pripraviť.

 10. killerhammer (karma: 4071) #1

  Hodnotenie inak super, niet čo vytknúť.
  Ja by som pridal len poznámku, môj názor je, že team do zápasu nastúpil nekoncentrovane.
  Možno je to silné slovo, možno presnejšie by som to nazval, že ľahkovážne.
  Príde mi, že toto sa opakuje rok čo rok, ako keby určitá časť skúsených hráčov v kabíne (včera zjavne Santi a Mesut) si povedala, že Burnley predsa nemôže byť žiadna prekážka a pôjde to samé (hlavne po sérii výborných výkonov).
  Tak sme to zasa videli ako to išlo samé, a naháňali sme to na konci zápasu úpornou až kŕčovitou snahou o gól.
  Za tie posledné minúty ale treba team pochváliť.
  Nevzdali to ani 20s pred koncom zápasu (čo sa v predošlých rokoch stávalo bežne).
  Bol to znak víťaznej mentality a to je pri boji o titul, to úplne najdôležitejšie.
  Táto sezóna môže byť ešte krásna 😉

 11. jannes (karma: 2497) #1

  Zaujímavé hodnotenie myslím že možem len súhlasiť.. ja len k tým vyšším príspevkom čo ste riešili tie známky.. ja to tak beriem že v prvom rade ma zaujíma skôr popis k tomu hráčovi a potom sa pozriem na známku a zatiaľ to viac – menej odpovedalo aj keď.. niekedy mi to príde ako by ste nevedeli čo napísať k brankárom lebo mi príde že tam je stále to isté – „Nemal toho toľko na práci..“ Ako ja viem že väčšinou to aj tak je 😀 Ale tak možno by som sa pri tom hodnotení brankára zameral na tú „jednu“ alebo „dve“ šance čo pochytal a rozobral viac tie.. to len tak na okraj

  • Japanas (karma: 3639) #1

   S těmi golmany souhlasím, bude spousta zápasů, kdy nebudou muset likvidovat 7 gólovek za zápas. Hodně bych je hodnotil (stejně jako třeba útočníky) podle té jedné dvou zásadních gólových šancí, které v zápase řešili a jak. Pamatujete třeba za Almunii nebo Faba, kolik bodů jsme ztratili v zápasech, kdy jsme měli převahu a slabšího soupeře jsme pustili jen do jedné šance za zápas a golman tým nepodržel. Pořád se psalo, že potřebujeme golmana, který vyřeší právě tyto situace. Teď máme takové dva, většinou budou mít málo práce, speciálně teď za Kostafi, ale pokud tu jednu dvě gólovky vyřeší, hodnotil bych je vysoko v jakémkoliv hodnocení. Vždyť dovedete si představit, že máme útočníka, který dá každý zápas jeden dva góly…..?

   • Zbyna (karma: 2033) #1

    To je právě to, co jsem měl na mysli. Když bude mít GK jeden zákrok a bude kolikrát rozhodovat o výhře (příp. remíze) a šanci chybí, tak to je to, co po něm chceme. Tým podržel a dal mu šanci ještě vyhrát.
    Kdyby jsme z tej jedné šanci dostali gól, bude se to brát opačně. Jediná šance a nic nechytí….tak bude mít velmi podprůměrnou známku.

   • Pedro Sanches (karma: 5269) #1

    no já bych nepovažoval ty výkopy směrem na křídlo za extra problém i když z toho byly ztráty míče… ono když máme ve středu alexise a mesuta, tak těžko na ně můžeš hrát nákopy.. je snadnější dát nákop na křídlo a nechat se tam o ten míč to křídlo poprat.. alexis ve středu hřiště proti 2 stoperům má minimální šanci.. nehledě na to, že ze strany nehrozí rychlý protiútok jako při špatném odrazu ve středu hřiště..

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.