Preview ZápasuCrvena Zvezda : Arsenal

Forma

0-0-0

3-1-1

Soutěž: Europe League

Stadion: Red Star Stadium

Rozhodčí: Benoît Bastien (FRA)

Zítra je tady čtvrtek a s ním i Evropská liga. Tentokrát se podívá Arsenal do Srbska, kde hraje své domácí zápasy Červená hvězda.

Jak ze začátku Arsene Wenger naznačil, tak také učinil. Zápasy v EL nebere příliš vážně a dává v nich prostor náhradníkům. Můžeme se tak těšit například na Jacka Wilshera, který se v posledních týdnech vrací do výborné formy a ukazuje nám všem, že by mohl v této sezoně sehrát důležitou roli. Samozřejmě jsme limitovaní jeho křehkým zdravím, ale dokud je zdravý, je třeba ho naplno využít. Další možnost k získání důvěry by určitě rád využil i Rob Holding, který se zdá být pouhým stínem hráče, který k nám loni přestoupil. Samozřejmě druhé sezony bývají těžké, protože lidé od vás očekávají víc, ale to není omluva. Mladý Angličan rozhodně není na odpis, ale bude muset zabrat. Momentálně opravdu působí jako ten hráč, co stál jen 2 miliony a cena odpovídá kvalitě.

Záloha nám letos více než kdy jindy nefunguje a chce to změnu. Arsene Wenger to ale nevidí nebo nechce vidět. Nechce vidět, že Xhaka není tím, kým se měl u nás stát. Není tím lídrem, který bude hru řídit podobně jako Santi Cazorla. Granit nemá rychlost, neumí čistě bránit a jeho skvělé pasy a bomby z dálky jakoby zůstaly pohřbeny v písku na dovolené. Samozřejmě ne vždy byl na vině a někdy mu jeho spoluhráči neposkytli dostatečnou podporu. To je ale chyba systému a měl by to manažer vidět a přizpůsobit systém hráčům, které má k dispozici. Takže sice točí záložníky kolem Xhaky a pořád se diví, že to úplně nefunguje. Možná by mohl někdy taky vyměnit Xhaku a začít to stavět jinak. Myslím, že taková dvojka Coquelin – Wilshere by byla zajímavou variací na dřívější duo Coquelin – Cazorla.

Pro Arsenal to nebude poprvé, co ve své historii nastoupí proti Bělehradu. Týmy se již utkaly ve 3. kole poháru UEFA v sezoně 1978/79. Tehdy Arsenal prohrál 1:0 v Bělehradu a následná odveta v Londýně skončila remízou. Arsenal sice vedl zásluhou Alana Sunderlanda, ale závěrečný gól Dušana Saviće poslal dál Červenou hvězdu. V současnosti je srbský tým po dvanácti kolech na 1. místě tabulky s náskokem 4 bodů a skórem (28:2). Slušná vizitka. Nejlepším střelcem je ghanský útočník Richmond Boakye. Domácí nastupují většinou ve formaci 4-2-3-1.

Marodka
Arsenal: Cazorla, Mustafi, Chambers, Welbeck
Bělehrad: /

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Komentáře

 1. Japanas (karma: 3759) #1

  Souhlasím s Davidem, jak popsal naši aktuální situaci, speciálně v záloze.
  Napíšu zrovna, že co se týká celkového vývoje v obraně v posledních měsících, to úplně nepobírám (ano, zranění Mustafiho je objektivní příčina, když pominu, že měl v létě Arsenal opustit…). Ale prodej Paulisty, posun Pera po roce do plného vytížení, absolutní stagnace nebo spíš pokles výkonnosti Holdinga, nerozumím…..
  A to v záloze je problém ještě větší. Aspirant na titul v PL nastoupí do ligy se základní dvojicí Xhaka, Elneny. Nadhodit tady jako objektivní problém absenci Santiho je alibismus největšího kalibru. Neřešení nahrazení Santiho je manažerská chyba zásadního významu.
  Vývoj řešení ? Dostupná kvalita nebyla na trhu…takže zůstává oblíbená hra „na zázrak“. Přeloženo, bude se čekat, že někdo (zdravotně labilní Jack ??, Aaron ??, ze sna probuzený Xhaka ??, Nelson ???….nebo kdo vlastně ? ) najednou , ze dne na den převezme tu neskutečně těžkou (ale nezbytnou) úlohu Santiho na celou sezonu… Realita je taková, že za předpokladu neskutečného zdravotního štěstí to může být možná Jack….po letech…
  Pro mě neřešení Santiho místa je obyčejná nezodpovědnost, ať se to maskuje jakkoliv….
  A sestava na pohár ?
  Tým je seskládaný a hlavně připravený na sezónu tak, že v lize budeme mít obavy z každého soupeře i s áčkovou sestavou (viz poslední zápas) a v poháru obavy i z CZ Bělehrad s lavičkovou sestavou. Nebo ne ? Když se podíváte na předpokládanou sestavu, není tam (kromě Nacha) jeden hráč, který by byl ve formě nebo zkušený a ve formě.
  Což si, myslím, potvrdí i zápas.

 2. Cesky Lev (karma: 0) #1

  Z té předpokládané sestavy se mi chce brečet, takto bych to napsal, kdyby byly v řiti ryby atd. NE… z té sestavy, která asi nebude daleko od pravdy bych tomu šaškovi však víte co, lehce poklepal na hlavu, aby se mu co??? rozsvítilo ne, přímo rožlo kurva. EL je přesně to, co by ten páprda měl brát vážně, protože za 1. přímý postup do LM, i když tam děláme ostudu je daleko reálnější než z TOP 4. Za 2. ten pohár, kdyby jsme vyhráli by byl daleko cennější než 13 FA Cupů ať si říká kdo chce co chce. A když už to má tak v prdeli ten pan lišák dokonalý, tak ať aspoň kurva nesere Nilese na LWB a to samé Nelsona na RWB atd. Těším se na případné duo Coq Jack, ale to je tak vše. Ubohost, kam mě a určitě více lidí ten šašek dohnal, že se člověk těší/netěší na zápas. Nejideálnější scénář z říše snů zahaluzit v EL jako loni s FA Cupem, s Wengerem se rozloučit, domluvit Jardima nebo kohokoli kdo aspoň umí stavět hráče na své posty a zkusit se odrazit ze dna!

 3. Bangbang (karma: 1442) #1

  musím se přiznat, že jsem v neděli (koukaly jsme zpětně ze záznamu) byla více než zklamaná (ten pocit by se dal nazvat i jiným, syrovějším popiskem), když JW10 nebyl po repre pauze v základu…. viděla jsem to jako ideální čas ho začít zapracovávat do naší hlavní jedenáctky… za mě víc než škoda (zvlášť s přihlédnutím k vývoji zápasu….). o to víc se na něj těším ve čtvrtek. Jsem zvědavá, jak si s Francisem vyhoví… věřím, že jim to půjde dobře a třeba se spolu objeví i v PL zápasech… Crvena zvezda doma nebude příjemný soupeř, ale snad si OG12 a TW14 napraví chuť (když PL prosedí na lávce a naskakují jen občas a jen na pár minut) a napodobí včerejší výsledek Reds…

  A jinak velký souhlas s Japanas ohledně náhrady, resp nenáhrady Santiho. Toho kluka mám hodně ráda a chybí mi. Na druhou stranu i s přihlédnutím k jeho věku bylo záhodno jeho absenci kvůli komplikovanému zranění řešit a v případě potřeby i důrazněji. A pokud se spoléhalo na JW10, tak třeba zápas s Watfordem byl dle mého zápas, kdy mohl po čase zase okusit základní jedenáctku i v PL…

  Já jsem a priori pozitivně nastavený člověk a snažím se moc se neužírat vztekem (zvlášť tam, kde nemám šanci něco ovlivnit), takže s nadějí a vírou usednu zítra k TV a budu zase fandit o 106, tak jako každý předchozí a následný zápas Kanonýrů, ať už bude na hřišti ten či onen…. COYG!!!

 4. Jakub Vlček (karma: 1341) #1

  Arsenal prostě není v pozici, aby si nebral EL vážně a doufam, že tomu tak doopravdy není. Je to vlastně jediná šance jak vyhrát nějakou pořádnou trofej v této sezoně. Liga nám ujíždí a výhra FA Cupu je super super, ale evropská trofej to není. Pokud navíc beru v úvahu jaký týmy v EL jsou tak máme velkou šanci ji vyhrát a dostat se do CL příští rok.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.

Autor

Články o zápase

Report ze zápasu